Partizan „smušen“ – Barselona slavila trojkama i skokom u napadu

Košarkaši Partizana poraženi su u prvoj utakmici u sezoni Evrolige koju su igrali kod kuće. Nije crno-belima pomogla podrška sa tribina protiv Barselone – 92:83. Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Gosti iz Španije su jednostavno previše dobro šutirali za tri poena, pokazali su kakav kvalitet poseduju, odbranom su zaustavili organizaciju napada kod Partizana, a i u ofanzivnom skoku su uradili odličan posao.
Uradili su zapravo sve što je potrebno da slave u krcatoj Beogradskoj Areni.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Nikolas Laprovitola sa 20 poena i Vili Ernangomez sa 15 poena i četiri skoka. Partizan su predvodili Džejms Naneli sa 14, Pi Džej Dozir sa 14 i Zek Ledej sa 12 poena.

Partizan je ubacio četiri trojke na celoj utakmici, a Barselona 13. Partizan je upisao 11 asistencija na celoj utakmici, a Barselona 24. Crno-beli su upisali devet ofanzivnih skokova, a Barselona 16.
Najveći problem crno-belih u prvom poluvremenu bila je organizacija igre. Partizan je upisao timski samo tri asistencije u prvih 20 minuta što pokazuje da je nedostajala prava timska igra Parnog valjka. Poređenja radi, samo je Tomas Satoranski u tom periodu imao pet završnih dodavanja.
Mučio se Partizan i u skoku, a Barselona je bila odlična u šutu za tri poena, pogađali su Laprovitola i Kalinić, Da Silva i Ernangomes su dominirali ispod obruča i zato je tim iz Španije vodio sa 10 razlike na poluvremenu.
Da Aleksa Avramović nije bio raspoložen za igru, da nije pogodio neke prodore i šut za tri poena, bila bi situacija još negativnija po tim iz Beograda.
Konstantno je Barsa držala Partizan na oko 10 poena zaostatka, pogađali su kada je bilo potrebno i Partizan je sada na skoru od jedne pobede i dva poraza u Evroligi.
Za ovakvu Barselonu Partizan je morao da odigra mnogo bolje.
Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Dva minuta pre kraja
Neverovatno koliko trojki su ubacili igrači Barselone, sada je i Kalinić bio precizan - 81:88
20:22 17.10.2023
37' – Trojka Laprovitole
Previše lako gosti pogađaju ove trojke i bliže se trijumfu - 75:85
36' – Trojka Ernangomeza
Kada god zatreba Barseloni gosti postignu trojku. Ipak, vraća Smailagić dvojkom - 75:82
20:20 17.10.2023
36' – Smailagić
Pogodio je Naneli, potom i Smailagić ispod obruča, sada je šest razlike - 73:79
20:17 17.10.2023
36' – Zakucavanje Dozira
Sjajno je Panter organizovao napad, a onda je Barselona uhvatila nekoliko ofanzivnih skokova, a Parker je zakucao - 69:77
20:15 17.10.2023
33' – 65:75
Jaramaz je promašio dva slobodna bacanja, a onda je Ernangomes pogodio na drugoj strani.
20:11 17.10.2023
33' – 65:71
Ledej je pogodio sa penala, Partizan ima šansu za preokret!
20:08 17.10.2023
32' – Muči se Partizan
Crno-beli žele da istope prednost gostiju, ali se muče u napadu i to tokom cele utakmice. Avramović je pogodio i sada je dvocifren - 63:71
19:58 17.10.2023
Kraj treće četvrtine
Kako se Partizan primakao Barseloni, tako je Barsa napravila seriju i u poslednju četvrtinu ulaze gosti sa 69:60. Džabari Parker je ubacio trojku.
19:52 17.10.2023
28' – 56:62
Satoranski je pogodio, Barselona izdržava pritisak gostujućeg terena, a Panter je promašio oba slobodna bacanja
19:49 17.10.2023
27' – Panter
Sada je Panter pogodio dvojku i još će uz to imati dodatno slobodno bacanje - 54:58
19:46 17.10.2023
26' – Laprovitola
Ponovo je Argentinac namestio šut i pogodio trojku - 48:58. Vraća Naneli trojkom - 51:58
19:45 17.10.2023
25' – 48:55
Kalinić je doneo poen Barsi sa penala, potom je Ledej zakucao, ali nije to uradio na vreme
19:40 17.10.2023
24' – Lep potez Ledeja
Jako se lepo okrenuo Ledej i pogodio sa jednom rukom, a na drugoj strani Satoranski vraća - 48:54
19:35 17.10.2023
22' – Naneli!
Pogodio je Naneli prvo trojku pa dvojku, sve izgleda mnogo pozitivnije po crno-bele. Da Silva je pogodio sa linije za penale - 46:50
19:33 17.10.2023
21' – Dobar potez Dozira
Lepo je prošao do obruča i pogodio uz faul Dozir - 36:44. Potom i trojka Amerikanca, jako važan potez - 39:44
19:16 17.10.2023
20' – POLUVREME
Nova trojka, Jokubaitis je pogodio, a muči se Partizan i u defanzivnom skoku. Na kraju prvog poluvremena - 34:44. Kod Partizana je Aleksa Avramović ubacio devet poena.
19:13 17.10.2023
18' – Ledej
Odreagovao je Partizan i novim poenima istopio prednost Barselone. Utisak je da Partizan teško dolazi do poena večeras - 34:38. Trenutno je 13:3 u asistencijama za Barselonu.