Orlići se iskupili posle debakla – pobeda za povratak časti

© Sputnik / Lola ĐorđevićFudbalska lopta
Fudbalska lopta - Sputnik Srbija, 1920, 16.10.2023
Mlada fudbalska reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu na gostovanju u Severnoj Irskoj u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo rezultatom 2:1.
Orlići su uspeli da prebrode težak period posle debakla u prethodnom meču kvalifikacija i poraza od Engleske od 9:1.
Selektor Dušan Đorđević je oporavio ekipu koja je dva puta vodila i na kraju uspela da sačuva prednost.
Srbija je povela golom Vladimira Lučića u 15. minutu, u veoma tenzičnoj atmosferi.
Domaća ekipa je u 51. minutu izjednačila preko Sijarana Mekgakina iz jedanaesterca, ali to nije pokolebalo srpski tim.
U 82. minutu drugi put je Srbija stekla prednost, pogodak je postigao Miloš Pantović za veliku radost u srpskoj delegaciji.
Srbija je pobedom stigla do šestog poena i time se izjednačila sa Engleskom koja ipak zbog bolje gol razlike zauzima drugu poziciju na tabeli.