Partizan i Igokea - Sputnik Srbija

Moćni Partizan pregazio Asvel u Francuskoj: Naneli predvodio strašni Parni valjak

Košarkaši Partizana savladali su ekipu Asvela na gostovanju u Francuskoj rezultatom 88:62 (17:13, 26:16, 29:19, 16:14). Posle izgubljene utakmice u prvom kolu crno-beli definitivno su u drugoj utakmici popravili utisak i pokazali pre svega kvalitet u defanzivi.
Čvrstom odbranom od starta utakmice košarkaši Partizana odmah su stavili do znanja da nećemo gledati onaj tim iz Tel Aviva nad kojim je Makabi dominirao.
Osim što je defanziva funkcionisala odlično, problema nije bilo ni u napadu pa su tako u prvoj deonici crno-beli stigli do plus sedam.
Na početku druge četvrtine Partizan je bio u seriji za koju je u mnogome bio zaslužan Zek Ledej koji je perfektno čitao napadne protivnika i terao ih na izgubljene lopte.
Upravo taj segment doneo je crno-belima dvocifrenu razliku do koje su stigli kažnjavajući izgubljene lopte kojih je protivnička ekipa za 20 minuta sakupila čak osam.
Frenk Kaminski bio je odličan ispod koša, Danilo Anđušić često je morao na liniju penala pa je tako sa osam poena za šest minuta na parketu bio najefikasniji Partizanov košarkaš.
Za kraj prvog poluvremena Aleksa Avramović ostao je sam i uspeo je da donese nove poene svom timu, a njegova reakcija bila je prava najava za bolji Partizan koji nije bio ni nalin onom bledom iz prve utakmice.
U drugom poluvremenu Partizan je delovao još dominantnije posebno posle poena Alena Smailgića koje je mladi srpski košarkaš postizao na veoma atraktivan način. Frenk Džekson bio je odličan i pokušavao je da probudi Asvel, ali nije mogao sam, a nisu pomogle ni dve vezane trojke.
Potpuni sunovrat Asvelu se desio u drugoj polovini treće deonice kada je Džekson koji je bio najbolji pojedinac svog tima zbog tehničke greške morao da napusti parket.
Crno-beli stigli su i do velikih 30 poena. Na šest minuta do kraja u strelce su bili upisani svi igrači Partizana kada je sjajno proigrao Balška Koprivica.
Najefikasniji igrač na meču bio je Naneli sa 17 poena, pet skokova i šest asistencija, dok je za igrača meča izabran Ledej koji je upisao 13 poena, sedam skokova i dve asistencije.
Kod crno-belih dvocifreni su bili i Smailagić sa 12 poena, kao i Kevin Panter sa jednim poenom manje.
U ekipi Asvela do kraja je najbolji učinak imao Džekson koji je ostao na 16 poena i tri skoka.
Definitivno je Partizanu pobedu donela fantastična defanziva i kažnjavanje protivničkih promašaja. Čak 18 poena postignuto je iz kontri, 16 posle izgubljenih loptu Asvela.
Crno-beli odigrali su utakmicu koja će im svakako služiti ne samo za samopouzdanje već i kao lekcija kako moraju da igraju svaki meč u Evroligi ukoliko žele do elikih rezultata.
Žofri Lovernj - Sputnik Srbija, 1920, 12.10.2023
Partizan protiv Asvela – za neke više od sporta: „Na kraju dana smo braća“
21:44 12.10.2023
40' – 88:62 Pobeda Partizana!
21:40 12.10.2023
37' – 86:59 Prvi poeni Lovernja
Lovernj se upisuje u strelce trojkom posle mnoog neuspešnih pokušaja. Koprivica igra fantastičnu odbranu.
21:38 12.10.2023
36' – 84:54 Partizanov ples
Brzo se ispravlja Naneli i pogađa svoju drugu trojku na meču, a onda krade loptu i dodaje Koprivici koji atraktivno zakucava iz kontre!
21:37 12.10.2023
35' – 79:54 Promašaji na obe strane
Nastavlja se serija promašenih trojki za Asvel, dok se na drugoj strani promašena poludistanca Nanelija nije previše odrazila na crno-bele.
21:36 12.10.2023
34' – 79:54 Balša!
Ofanzivni skok upisuje Blaška Koprivica, a za njim i prve poene. Na šest minuta do kraja utakmice svi irači Partizana imaju poene.
21:32 12.10.2023
33' – 77:54 Naneli pogađa za tri
Naneli pogađa trojku i ne dozvoljava da se crno-beli uspavaju u poslednjim minutima utakmice. Sjajni Trifunović nesebično je dodao Ponitki koji upisuje svoje prve poene.
21:28 12.10.2023
31' – 72:52 Asvel smanjuje prednost Partizana
Na startu poslednje deonice prve poene postiže Asvel.
21:25 12.10.2023
30' – 72:48 Partizan ubedljivo vodi
Ponitka je ušao na parket, a na drugoj strani De Kolo je prve poene postigao sa linije penala.
21:18 12.10.2023
28' – 67:38 Novi problemi za Asvel
Novi problem za Asvel napravio je Džekson koji je bio najbolji košarkaš francuskog tima, a onda je morao da npusti parket zbog tehničke greške jer je prethodno imao i nesportsku
21:15 12.10.2023
27' – 67:38 Avramović i Naneli
Postiže Avramović lake poene iz kontre, a odmah za njim u narednom napadu posle odlične odbrane zakuca Naneli!
21:14 12.10.2023
26' – 63:38 Partizan na plus 25
Velikih plus 25 imao je Partizan, a De Kolo maši ceo koš.
21:09 12.10.2023
25' – 60:38 Silovito
Naneli je išao na prodor protiv Džeksona, lopta je ušla u koš, a nad košarkašem Partizana Džekson pravi faul pa ga šalje na dodatno bacanje kojim Naneli ponovo vraća plus 20.
21:07 12.10.2023
23' – 53:36 Sjajni Partizan!
Posle duže vremena Džekson ubacuje trojku, ali na drugoj strani silovitim zakucavanjem na to je imao odgovor motivisani Smailagić.
Džekson je uhvatio ritam, pogodio je novu trojku, a Panter je u tom trenutku nad njim napravio treći faul.
Smailagić je probao da vrati trojku, međutim kada ona nije ušla bio je tu Ledej da zakuca!
21:04 12.10.2023
22' – 49:29 Velika prednost Partizana
Bio je sam Panter, ali kada je podigao ruku za šut za tri fauliran je. Slobodna bacanja šutirao je bez greške, na drugoj strani neverovatne šuteve maše košarkaši Asvela.
Smailagić potom nije uspeo da prihvati loptu Pantera, ali je uspeo da je jednom rukom atraktivno pošalje u koš.
21:01 12.10.2023
21' – 43:29 Bez poena na startu treće deonice
Panter je ponovo na parketu što znači da povreda nije ozbiljnije prirode. Kaminski je napravio faul i to treći na meču, ali ni novi napad Asvelu nije doneo poene.
20:44 12.10.2023
20' – 43:29 Aleksa za kraj!
Četvrtu izgubljenu loptu upisuju košarkaši Asvela u drugoj deonici, a to kažnjava Kaminski. Frenk Džekson potom uspeva da prevari odbranu Partizana i tako upisuje poene. Odmah uzvraća Naneli.
Džekson je u tim trenucima igrao dobru sekvencu, pogodio je pod faulom. Deluje da je to jedan od retkih Partizanovih problema na utakmici, tajming za faulove nije dobar.
Za kraj deonice usledila je Aleksina poslastica. Ostao je sam, pogodio i potpuno razbudio ekipu.
20:38 12.10.2023
18' – 37:24 Crno-beli čuvaju prednost
Kaminski pravi faul pri šutu Luvaua, a košarkaš Asvela smanjuje prednost beogradskog tima na 11 poena. Na drugoj strani crno-beli prokockali su jedan napad posle dobre odbrane ekipe iz Francuske.
Ledej ponovo odličan u defanzivi i ponovo pronalazi Kaminskog ispod koša.
20:34 12.10.2023
17' – 34:22 Sigurniji crno-beli
Džekson je napravio nesportski faul, a Anđušić je bio siguran na liniji penala. Luvau probija odbranu Partizana i upisuje poene.
20:31 12.10.2023
16' – 31:20 Partizan bez kapitena
Pao je kapiten crno-belih na parket posle čega je morao na klupu. Anđušić se izborio protiv Lija, dobio je taj duel i vratio svom timu dvocifrenu prednost.
20:28 12.10.2023
15' – 29:18 Trifunović!
Sam je bio Uroš Trifunović, dobio je loptu i pogodio trojku odmah pri ulasku na parket. Na drugoj strani se nastavlja serija promašakja trojki Asvela, ali isto tako i poeni posle ofanzivnog skoka.