Gajić sa dva gola obeležio moskovski derbi – „Srpska veza“ radila u Atini

© AP Photo / Massimo PaoloneSrpski fudbaler Filip Đuričić proslavlja gol protiv Verone
Srpski fudbaler Filip Đuričić proslavlja gol protiv Verone - Sputnik Srbija, 1920, 08.10.2023
Dan za pamćenje imao je Milan Gajić, koji je postigao oba gola za CSKA protiv Spartaka u derbiju Moskve - 2:2. Na krilima srpskih reprezentativaca Panatinaikos je upisao trijumf protiv Atromitosa u 7. kolu grčkog prvenstva - 5:0 (3:0). Filip Đuričić je sa dva gola bio igrač utakmice, dok mu je kod prvog pogotka asistirao levi bek Filip Mladenović.
Samo tri minuta bilo je dovoljno da u Atini proradi srpska veza koja je Panatinaikosu rano donela prednost od 1:0.
Filip Mladenović odlično se snašao i dodao loptu klupskom i reprezentativnom saigraču Filipu Đuričiću koji je loptu poslao u mrežu i tako fantastično otvorio prvenstvo za svoj tim.
Dvojica srpskih reprezentativaca u grčki tim stigli su ove godine i odmah su se odlično pokazali. Đuričić i Mladenović nastavili su niz sjajne igre srpskih reprezentativaca jer je srpska veza dan ranije proradila i u dalekoj Saudijskoj Arabiji gde je Aleksandar Mitrović asistirao Sergeju Milinkoviću-Saviću.
Tačno pola sata posle Đuričićevog gola Palasios je pogodio za 2:0, a onda je Panatinaikos u nadoknadi rivalu pobegao na 3:0 posle penala koji je izveo Slovenac Andraž Šporar.
Na 4:0 povisio je srpski reprezentativac drugim golom na meču, pred istek tačno sat vremena igre u Atini.
Šveđanin Aleksander Jeremejef postavio je konačnih 5:0 u dubokoj sudijskoj nadoknadi.
PAO je drugi iza ljutog gradskog rivala Olimpijakosa, koji ima 19 bodova, „atinski zeleni“ su na 16, dok PAOK koji na terenu predvodi još jedan Srbin - Andrija Živković, ima 14 bodova.
Kada je u pitanju derbi Moskve koji su odigrali CSKA i Spartak, blistao je Milan Gajić. Nekadašnji desni bek Crvene zvezde i Bordoa, postigao je oba pogotka za "armejce" i ne zna se koji je lepši.
Iskusni defanzivac pogodio je prvo u 31. minutu, kada je rezantnim udarcem iz prve pogodio dalji ugao Spartakovog gola.
Uspeo je domaći tim da izjednači zahvaljujući Kvinsiju Promesu u 40. minutu, ali je onda u 60. minutu ponovo mrežu zatresao Milan Gajić. Ovoga puta iznenadio je golmana udarcem u bliži ugao. Na kraju je Spartak uspeo da dođe do boda preko Medine u 97. minutu.