Srbija poražena od Ukrajine u Vranju

© Foto : FSSFutsaleri Srbije
Futsaleri Srbije - Sputnik Srbija, 1920, 06.10.2023
Futsal reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Ukrajine rezultatom 6:1 u Vranju u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.
Samo 18 sekundi prošlo je od početka utakmice kada je Srbija primila prvi gol od Ukrajine odnosno od Šveda. Zatečeni srpski futsaleri kao da nisu mogli da se povrate od šoka, pa je tako kako je utakmica odmicala Srbija delovala kao da ima sve manje šanse.
Novi nalet ovoga puta mnogo opasniji usledio je samo nekoliko minuta kasnije. Za 77 sekundi u osmom i devetom minutu Abakšin, Zjuk i Šved dali su tri gola i Ukrajina je povela sa velikih 4:0.
Zaostatak je smanjio Vasić u 11. minutu međutim to je bio jedini gol koji je postigla srpska reprezentacija.
Preko deset odbrana imao je golman Ukrajine, dok je na drugoj strani Srbija u drugom poluvremenu primila nova dva gola. Koršun je zatresao mrežu u 25. minutu, a Abakšin je samo šest minuta kasnije pogodio za 6:1.
Posle tri kola Srbija ima četiri boda i još uvek, uprkos porazu od Ukrajine, ima šanse da se direktno plasira na Svetsko prvenstvo u Uzbekistanu.