TSC i Olimpijakos - Sputnik Srbija

Hrabri TSC osvojio bod protiv Olimpijakosa, Čukarički izgubio u Leskovcu

Fudbaleri TSC ostvarili su najbolji rezultat u istoriji kluba pošto su odigrali nerešeno (2:2) u drugom kolu Lige Evrope protiv slavnog Olimpijakosa, iako su imali zaostatak od dva gola. Kasnije je u Ligi konferencija Čukarički poražen od Genka sa 0:2. Mečeve pratite uz Sputnjik sport.
TSC je hrabrom igrom osvojio prvi evropski bod u klupskoj istoriji, gubio je sa 2:0 do 63. minuta, ali je uspeo da izjednači pošto je prethodno rival ostao sa igračem manje.
Olimpijakos je poveo već u 16. minutu preko Jorgosa Masurasa, u 57. je Danijel Podens povisio na 2:0, a sa preokretom je započeto u trećem minutu drugog sata igre.
Prvi gol za TSC postigao je Ifet Đakovac, a u 72. je Olimpijakos ostao sa igračem manje pošto je Andreas Ntoi dobio crveni karton.
Trener Žarko Lazetić je sedam minuta kasnije sve karte bacio na napad i to mu se isplatilo u 90. minutu kada je rezervista Miloš Pantović postigao pogodak za 2:2.
Standings provided by Sofascore
A Čukarički je u Leskovcu dočekao Genk i poražen je sa 0:2 (0:2).
Utakmica je bila rešena već posle 21 minuta. Prvo je Hejnen pogodio u 10. minutu na asistenciju Paintsila, da bi asistent 11 minuta kasnije i sam pogodio i to sa bele tačke.
U drugom poluvremenu je tim sa Banovog Brda igrao bolje, imao neke šanse, ali je ipak ostao bez ijednog boda.
Tokove mečeva mogli ste da pratite uz Sputnjik:
22:56 05.10.2023
Kraj
Kraj utakmice u Leskovcu
22:42 05.10.2023
80' – Genk blizu pobede
Genk je uspeo da odbije napade Čuke i deluje da će upisati tri boda u Leskovcu
22:33 05.10.2023
65' – Dobra šansa
Cvetković je mogao da pogodi, ali je golman Genka dobro intervenisao. Napada Čukarički i dobio je aplauze sa tribina
22:31 05.10.2023
65' – Korner
Bio je to četvrti korner za Genk, ali se Čuka dobro odbranila
22:15 05.10.2023
55' – Velika šansa!
Adžić je mogao da postigne gol, ali ga je u tome sprečio golman Van Krombriž.
22:13 05.10.2023
Iznenađenje u Firenci!
U grupi gde se nalazi Čukarički Ferencvaroš, koji vodi Dejan Stanković, vodi protiv Fiorentine sa 2:0!
22:06 05.10.2023
46' – Počelo je drugo poluvreme
Čak tri promene u Čukaričkom, van terena su Ivanović, Sisoko i Adetundži, a u igri Nikčević, Miladinović i Cvetković.
21:49 05.10.2023
45' – Poluvreme
Očajni Čukarički gubi 2:0 od Genka.
21:41 05.10.2023
41' – I dalje loše...
Čukarički gotovo da ne može da stigne do lopte, a ne do šanse za pogodak.
21:32 05.10.2023
30' – Liči na debakl...
Posle pola sata igre 78:22 odsto u posedu lopte u korist Genka...
21:25 05.10.2023
25' – Velika šansa!
Nikola Stanković je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je golman odbranio.
Ostaje 2:0 za Genk.
21:21 05.10.2023
21' – I drugi gol za Genk!
Iz penala je mrežu Čukaričkog zatresao Džozep Pejntsil.
21:10 05.10.2023
10' – Gubi Čukarički
Tri šanse imao je Genk do desetog minuta, a četvrtu je iskoristio.
Pogodak za belgijsku ekipu postigao je Brajan Hejnen.
Čukarički gubi 1:0.
21:04 05.10.2023
3' – Odmah šansa za Genk
Srećom, Bonsu Bah šutira visoko preko gola.
20:57 05.10.2023
Očekujemo početak utakmice Čukaričkog i Genka!
20:41 05.10.2023
90' – Kraj! Herojski remi za TSC!
Nije izgledalo da će biti dobro po ekipu iz Bačke Topole, ali je herojskom igrom i odlukom trenera da se rizikuje i baci sve na napad u poslednjih desetak minuta uspeo da anulira zaostatak i osvoji prvi evropski bod u istoriji kluba.
Konačan rezultat, 2:2.
20:32 05.10.2023
90' – Gooooool za TSC!
Pantović izjednačuje na 2:2!
20:22 05.10.2023
79' – Lazetić menja igrače
Trener TSC je van igre izvukao kapitena Gorana Antonića i Petra Stanića, u igri su Miloš Vulić i Marko Pantović.
20:14 05.10.2023
72' – Crveni karton za igrača Olimpijakosa!
Andreas Ntoi je dobio direktno isključenje sa utakmice!
20:13 05.10.2023
71' – Šteta...
Stanić je pokušao da nabaci loptu iz slobodnog udaraca, ali nije to dovoljno dobro uradio.