Na dve utakmice deset golova, debakl PSŽ i „kasno paljenje“ Mančestera u Lajpcigu

© AP Photo / Bernat ArmangueAtletiko Madrid i Fejenord
Atletiko Madrid i Fejenord - Sputnik Srbija, 1920, 04.10.2023
Na prve dve utakmice prvog dana drugog kola Lige šampiona postignuto je deset golova, Atletiko Madrid je savladao Fejenord sa 3:2, Šahtjor preokretom pobedio Antverpen takođe sa 3:2, veliko iznenađenje priredio je Njukasl pobedom nad PSŽ od 4:1, dok je Mančester siti slavio u Lajpcigu sa 3:1.
Pravi spektakl je viđen u prve dve utakmice, u Belgiji je Antverpen posle poluvremena vodio sa 2:0, ali je Šahtjor potom preokrenuo i odneo pobedu sa 3:2.
U Madridu je takođe viđen preokret, Fejenord je poveo autogolom Ermosa u sedmom minutu, Morata je pet minuta kasnije izjednačio, a u 34. Hanko je goste doveo u vođstvo.
Ipak, u četvrtom minutu nadoknade vremena Grizman je doneo izjednačenje, svega dva minuta po početku drugog poluvremena Morata je kompletirao preokret za 3:2.
Do kraja meča je bilo mnogo uzbuđenja, šansi za gol, mreže su ostale mirne, ali je apsolutni nemir viđen u Njukaslu gde je domaća ekipa savladala PSŽ sa 4:1, čime je potvrdila velike ambicije u ovoj sezoni Lige šampiona.
Iznenađenje u Grupi G gde se nalazi i Crvena zvezda zamalo je priredio Lajpcig koji je na svom terenu odolevao Mančester sitiju do 85. minuta, ali je tada primio drugi gol, a zatim je engleski klub potvrdio trijumf pogotkom za 3:1.