Zvezda i Jang Bojs - Sputnik Srbija

Bukari sprečio poraz Zvezde od Jang Bojsa u Beogradu!

Fudbaleri Crvene zvezde nisu uspeli da ostvare pobedu u drugom kolu Lige šampiona odigrali su nerešeno protiv Jang Bojsa 2:2, iako su posle prvog poluvremena imali prednost dozvolili su protivniku da preokrene, ali su na krilima briljantnog Osmana Bukarija izbegli poraz i osvojili prvi bod u ovoj sezoni Lige šampiona.
Zvezdi se gotovo ponovio scenario iz prve utakmice Lige šampiona kada je imala prednost protiv Mančester sitija posle prvog poluvremena, ali je na startu drugog primila brz gol, potom dozvolila i preokret, ali je gubitak bodova sprečio Osman Bukari, golom u 88. minutu.
Zvezda je do prednosti stigla u 36. minutu golom Šerifa Ndiajea posle briljantnog poteza Osmana Bukarija koji je u stilu legendarnog Filipa Inzagija prevario odbranu protivnika, izbegao ofsajd zamku i potom lepo asistirao za gol saigrača, njegov prvi u crveno-belom dresu.
Nažalost, Zvezda je posle tri minuta igre u nastavku izgubila prednost, loše su reagovali Hvang i Stamenić, dozvolili su Filipu Ugriniću da se ušeta u kazneni prostor i matira golmana Omrija Glazera, a u 61. je igranje rukom Nasera Đige sankcionisano penalom koji je realizovao Sedrik Iten za preokret.
Ofanziva se ipak isplatila Zvezdi, bacio je trener Barak Bahar sve karte na napad, a u 88. minutu je stigao izjednačujući pogodak, zahvaljujući najboljem igraču na terenu, Osmanu Bukariju.
Zvezda u narednoj rundi gostuje Lajpcigu i moraće da juriša na pozitivan rezultat kako bi ostala u trci za nastavak takmičenja u Evropi i posle grupne faze, a vredi napomenuti da je nemačka ekipa poražena od Mančester sitija sa 3:1.
Zvezda je veoma ofanzivno ušla u duel, sa istom ekipom kao u Mančesteru, ali u drugačijoj formaciji i već u šestom minutu je imala veliku priliku kada je Hvang šutirao, a Ndiaje pokušao petom da plasira loptu u mrežu.
Nije bio precizan, kao ni Darijan Maleš na drugoj strani dva minuta ranije posle čega se ušlo u miran period utakmice.
Reklo bi se i previše miran, čekale su obe ekipe grešku protivnika kako bi pronašle rupu u odbrani i trasirale brz napad, Zvezda je dvaput došla u šansu za kontranapad, a jednom je morao da reaguje i golman Glazer posle šuta Garsije.
Prelomni momenat prvog poluvremena dogodio se u 35. minutu, brzonogi Bukari je prevario sve na stadionu, delovalo je da se nalazi u ofsajdu, akcija je nastavljena, loptu koju je uputio ka golu Jang Bojsa Ndiaje je spakovao u mrežu, ali je pokazan ofsajd.
Trajala je dilema nekoliko minuta, umešala se i VAR soba, „povlačene su linije“ i doneta je odluka da gol vredi, čime je nastala velika radost na stadionu „Rajko Mitić“ zbog vođstva domaćih od 1:0.
Desetak minuta kasnije se dogodilo slično, ovoga puta je Bukari bio egzekutor, ali je ovoga puta zaista bio u ofsajdu – gosti su se rastrčali posle tog momenta, nizali su napade, a promenu rezultata sprečio je odlični golman Glazer, sa četiri odbrane do odlaska na veliki odmor.
Kao protiv Mančester sitija, Zvezda je posle svega nekoliko minuta igre u nastavku primila gol, zaspali su i Hvang i Stamenić, Filip Ugrinić je uspeo da utrči u kazneni prostor domaćih i lagano je matirao Glazera koji ovoga puta ništa nije mogao da uradi.
Usledili su nizovi napada na obe strane, u 53. minutu se mreža Jang Bojsa ponovo zatresla, ali je ponovo bio ofsajd pa je gol Ndiajea opravdano poništen, na veliko razočaranje navijača Crvene zvezde.
A ono je dostiglo tačku vrhunca u 61. minutu, Naser Điga je neoprezno podigao ruku u kaznenom prostoru Zvezde, posle udarca Garsije lopta ga je pogodila u ruku i arbitar je pokazao na belu tačku posle gledanja snimka.
Nije imao šansi odlični Glazer da zaustavi udarac Itena koji je kompletirao preokret na 2:1, a potom je trener Zvezde Barak Bahar odlučio da sve karte baci na napad, levog beka Rodića je zamenio napadač Olajinka, što je značilo promenu formacije iz 4-2-3-1 na 3-5-2.
Nije dugo čekao Bahar, poslao je na teren Kataija i Lučića umesto indisponiranih Stamenića i Mitrovića, iskusni Katai je već u prvom dodiru s loptom stvorio šansu, nažalost bez pravog rezultata, a u 78. minutu je glavom šutirao tik pored stative.
Pukom srećom Zvezda nije kažnjena za totalnu ofanzivu u 83. minutu, a pet minuta kasnije ofanziva se isplatila jer je Bukari na asistenciju Krasoa postigao spektakularan pogodak, gotovo iz mrtvog ugla za izjednačenje na 2:2.
Zvezda je imala šanse do kraja duela, ali nije imala dovoljno smirenosti da ih realizuje, pokušavali su Katai, Kraso, Olajinka, Mijailović međutim rezultat je ostao nepromenjen.
Tok meča pratite uz Sputnjik:
23:01 04.10.2023
90'+7 – Kraj!
Zvezda nije uspela potpuno da preokrene duel, ostalo je 2:2.
22:56 04.10.2023
90' – Još sedam minuta!
Zvezda mora da napadne svim silama!
22:51 04.10.2023
88' – Bukari za 2:2!
Munjeviti Bukari je uleteo u kazneni prostor na odlično dodavanje Krasoa i iz punog trka raspalio po lopti koja je prevarila golmana i zakucala se u mrežu!
Zvezda je stigla do 2:2!
22:47 04.10.2023
85' – Loše...
Kraso iz izgledne pozicije visoko preko gola.
22:45 04.10.2023
83' – Velika šansa za goste!
Pukom srećom napadač Jang Bojsa je promašio stopostotnu priliku.
22:42 04.10.2023
80' – Kraso na terenu
Izašao je Ndiaje.
22:41 04.10.2023
79' – Sreća!
Ušetali su rivali u kazneni prostor Zvezde, ali nisu dobro šutirali. Glazer je lako reagovao.
22:39 04.10.2023
78' – Katai!
Ponovo glavom, ali pored gola!
22:35 04.10.2023
73' – Gužva!
Elia je ostao da leži na terenu posle duela sa Mijailovićem, usledila je velika gužva igrača uz čarke.
Čini se da se nervoza već uvukla u redove Zvezde.
22:33 04.10.2023
71' – Šteta!
Ndiaje glavom, ali Račopi ponovo brani!
Zvezda ostaje u minusu od 2:1!
22:32 04.10.2023
70' – Katai!
Prvi kontakt sa loptom i šansa!
22:31 04.10.2023
69' – Dvostruka izmena!
Stamenića menja Lučić, a Mitrovića Katai!
22:24 04.10.2023
62' – Promena!
Levi bek Rodić napušta teren, u igri je napadač Peter Olajinka.
Menja se formacija, Zvezda će igrati u sistemu 3-5-2.
22:23 04.10.2023
61' – Preokret! Zvezda gubi!
Iten vara Glazera.
Zvezda gubi 2:1.
22:21 04.10.2023
60' – Penal za Jang Bojs!
Đigu je lopta pogodila u ruku!
22:15 04.10.2023
53' – I opet ofsajd!
Kakav karambol u šesnaestercu Jang Bojsa!
Mitrović je najpre probao, potom i Hvang, branio je golman Jang Bojsa sve, lopta je stigla do Šerifa koji ju je poslao u mrežu, ali je ponovo bio ofsajd.
22:12 04.10.2023
50' – I opet šansa za goste!
Porozna je odbrana Zvezde na startu drugog poluvremena, Glazer je opet morao da reaguje.
22:10 04.10.2023
48' – Zvezda primila gol!
Dubinska lopta u kazneni prostor nije ispraćena kako treba, kasnio je Stamenić, a Filip Ugrinić je utrčao i plasirao loptu preko Glazera koji nije imao šanse da odbrani.
Rezultat je 1:1.
21:52 04.10.2023
45' – Poluvreme, Zvezda vodi!
Jedan gol za miran odlazak na odmor domaće ekipe.
Zvezda vodi 1:0, a da tako ostane u finišu poluvremena pobrinuo se golman Glazer sa ukupno četiri odbrane.
21:51 04.10.2023
45+6' – Glazer brani!
Kroz gužvu je prošla lopta do golmana Zvezde koji je otklonio opasnost.