Mitrović dao gol, pa dobio šamar i završio na travi – prvenac Nejmara /video/

© AFP 2023Aleksandar Mitrović
Aleksandar Mitrović - Sputnik Srbija, 1920, 03.10.2023
Bura na meču drugog kola azijske Lige šampiona u kom je Al Hilal golom Aleksandra Mitrovića poveo protiv Mazandarana u Iranu, gde je na kraju slavio s ubedljivih 3:0. Srbin je dao gol u 18. minutu, dok se u 32. našao na travi nakon što je dobio udarac otvorenom šakom u lice.
Probio je led Aleksandar Mitrović i u azijskoj Ligi šampiona u meču koji je prvobitno trebalo da bude odigran dan ranije, ali je odložen zbog sporne statute iranskog vođe Kasema Sulejmanija, koja se našla na terenu, zbog koje ekipa iz Saudijske Arabije nije želele da igra, jer ga smatraju teroristom.
Utakmica je odložena za utorak i Mitrović je postigao vodeći, ujedno i jedini gol posle prvih 45 minuta.
Ipak, na isteku pola sata igre meča u Iranu digla se tenzija posle faula koji je u skoku napravio Mitrović. Opkolili su ga domaći fudbaleri, usledilo je koškanje i na kraju je neko iz mase, čini se, udario šamar Mitroviću koji je pak ko pokošen na travu. Brazilac Nejmar prvi je pritrčao da pomogne saigraču i stvorila sae dodatna gužva. Na kraju je glavni sudija morao da smiruje strasti i pokazao je dva crvena kartona.
Inače, Mitrović je postigao dva gola, ali je jedan poništen.
U nastavku susreta upravo je Nejmar postigao prvi gol u dresu Al Hilala, igrao se 58. minut. Tačku na "i" stavio je Al Šerhi u 93. minutu na asistenciju Al Davsarija.
Al Hilal je prvi u Grupi D azijske Lige šampiona posle dva odigrana kola, ima pobedu i remi uz gol-razliku 4:1.
Pogledajte novu epizodu emisije Sputnjik sport.