Mitar dao novi gol i tako ispravio Nejmarovu „brljotinu“ /video/

© AFP 2023 / -Aleksandar Mitrović
Aleksandar Mitrović - Sputnik Srbija, 1920, 29.09.2023
Srpski fudbaler Aleksandar Mitrović postigao je novi gol za Al Hilal, ovoga puta protiv Al Šababa za prednost svog tima od 2:0. Ranije je Nejmar na utakmici promašio penal, ali je posle toga Srbin spasio situaciju.
Doduše, treba istaći da je Nejmar ispravio i sam svoju grešku tako što je asistirao kod prvog gola, a može se reći da je bio na neki način i asistent i kod gola Mitrovića.
Igrao se 76. minut kada je Al Hilal, pri vođstvu 1:0 zahvajujući Kaliduu Kulibaliju (68. minut), sevnula kontra domaćina preko Nejmara.
Brazilac je pronašao Mitrogola na drugoj stativi, koji je uspeo da iz drugog pokušaja zakuca loptu u mrežu.
Bio je to deveti gol Mitrovića za Al Hilal od dolaska iz Fulama.
Zanimljivo, u prvom poluvremenu dosuđen je penal nad Mitrom, koji je vrlo brzo poništen odlukom VAR-a.
Potom, nad Sergejem Milinkovićem-Savićem je skrivljen jedanaesterac koji je, kao što smo istakli, promašio Nejmar.
Utakmica je završena pobedom Al Hilala upravo od 2:0, a ekipa Aleksandra Mitrovića je trenutno prva na tabeli sa 20 osvojenih bodova.