Parni valjak brži od Železničara – Partizan na vrhu tabele

© Foto: FK PartizanMateus Saldanja
Mateus Saldanja - Sputnik Srbija, 1920, 22.09.2023
Fudbaleri Partizana gostovali su u lepom ambijentu u Pančevu ekipi Železničara, a na kraju Parni valjak i njegovi navijači imaju razloga za zadovoljstvo zbog pobede od 2:1 (1:1). Sada su crno-beli na vrhu tabele zajedno sa TSC-om. Oba tima imaju 19 bodova na kontu.
Partizan je stigao u prednost u 27. minutu, preko Saldanje. Natho je izveo korner sa leve strane, Ilić je prebacio loptu na drugu stativu, a Saldanja se našao na pravom mestu i pogodio.
Navijači koji su u Pančevu došli da podrže Železničar nisu ostali uskraćeni da vide gol svojih ljubimaca.
Saldanja je skrivio penal tako što je oborio Stankovića, a Đorđević je rutinski poslao loptu u jednu, a Jovanovića u drugu stranu. Domaći su ekspredno izjednačili, u 30. minutu.
Partizan je napadao, domaćin se branio, a na kraju je ključni detalj bio u 82. minutu kada je pogodio Zahid za nova tri boda Parnog valjka. Nikolić je sjajno glavom spustio do Zahida, koji je šutirao iz prve i matirao Stankovića.
Nastavak dobrih Zahidovih igara.
Partizan sada ima četiri boda više od Crvene zvezde uz isti broj odigranih utakmica.