Real srećom izbegao šok na startu Lige šampiona, sedam golova u duelu Bajerna i Mančestera!

© AP Photo / Manu FernandezReal Madrid i Union Berlin
Real Madrid i Union Berlin - Sputnik Srbija, 1920, 20.09.2023
Fudbaleri nemačkog Union Berlina bili su na korak od velikog iznenađenja protiv Reala u Madridu na startu Lige šampiona, ali su poklekli u 94. minutu i domaći su obezbedili pobedu od 1:0, dok je u derbiju večeri Bajern Minhen savladao Mančester junajted sa 4:2.
Real je uputio čak 27 udaraca u gol nemačkog tima, ali je samo šest išlo u okvir gola gde se istakao Frederik Ronou tokom 90 minuta.
U četvrtom minutu nadoknade, posle kornera, stvorila se ogromna gužva u kaznenom prostoru Berlina.
Šut je najpre uputio Fede Valverde, lopta se odbijala kao na bilijaru i stigla je do noge Džuda Belingema koji je spakovao loptu u mrežu i doneo veliku pobedu Realu.
U derbiju kola Bajern je savladao Mančester junajted sa 4:3, a sigurnu pobedu ostvario je Arsenal, savladavši PSV sa 4:0.
Iznenađenje je remi prošlogodišnjeg finaliste Intera na gostovanju Real Sosijedadu od 1:1, a trijumfu su se radovali Strahinja Pavlović, Aleksa Terzić i Petar Ratkov jer je njihov Salcburg bio bolji od Benfike (2:0).
To, međutim, nije bio slučaj sa Nemanjom Gudeljom i Markom Dmitrovićem jer je njihova Sevilja na svom terenu odigrala nerešeno (1:1) protiv francuskog Lansa.