Zvezdini rivali ispisali istoriju – prvi gol u novoj sezoni Lige šampiona i pobeda Lajpciga

© AFP 2023 / FABRICE COFFRINIRB Lajpcig
RB Lajpcig - Sputnik Srbija, 1920, 19.09.2023
Prvi pogodak u novoj sezoni Lige šampiona, gde igra i beogradska Crvena zvezda, viđen je u utakmici klubova iz grupe u kojoj se nalazi srpski predstavnik – u duelu između Jang Bojsa i RB Lajpciga gde je trijumf ostvarila nemačka ekipa rezultatom 3:1.
Samo tri minuta je bilo potrebno Lajpcigu da postigne gol na gostovanju u Švajcarskoj.
Strelac je bio Mohamed Simakan, na asistenciju Davida Rauma iz kornera.
Simakan se briljantno snašao pored dvojice defanzivaca domaće ekipe, glavom je zahvatio loptu, ona je ostala sakrivena od vidika golmanu koji nije mogao najbolje da reaguje i morao je da izvadi loptu iz mreže.
Lajpcig je na ovaj način dokazao svoje ambicije u Ligi šampiona, ali ni domaći nisu odustali.
Švajcarska ekipa je u 33. minutu izjednačila golom Mešaka Elije, sjajnim šutem izvan šesnaesterca, ali je to bilo sve od njih – Lajpcig je opravdao ulogu favorita sa još dva gola, Ksaver Šlager je bio precizan u 73. minutu, a tačku za konačnih 3:1 postavio je Benjamin Šeško u drugom minutu nadoknade vremena.
U istoj grupi se nalaze Crvena zvezda i Mančester siti.
Zvezda i Mančester siti - Sputnik Srbija, 1920, 19.09.2023
Zvezda dobila bitku, ali ne i rat u Mančesteru – preokret za pobedu prvaka Evrope