Novak Đoković - Sputnik Srbija

Ni Nole nije pomogao... Pobeda Češke od 3:0 u Dejvis kupu

Dejvis kup reprezentacija Srbije poražena je od Češke sa 0:3 u meču za prvo mesto u Grupi C. Česi su poveli sa 1:0 pobedom Jakuba Menšika protiv Dušana Lajovića sa 6:3, 6:2, a onda je Jirži Lehečka dobio Lasla Đerea sa 7:6, 7:5.
Na kraju je Češka dobila i dubl i pokazala da je danas igrala bolji tenis, Tomaš Mahač i Adam Pavlašek su bili bolji od Novaka Đokovića i Nikole Ćaćića sa 2:1 u setovima - (7:5, 6:7, 10:3). Srbija u četvrtfinale ide sa druge pozicije, a protivnik se još ne zna. Biće poznat posle žreba.
Obe selekcije obezbedile su plasman na završni turnir u Malagi od 21. do 26. novembra.
Španija je uprkos tome što je bila domaćin pretrpela poraze od Srbije i Češke i igraće revijalni meč protiv Južne Koreje.
U prvom meču Dušan Lajović nije imao baš previše šanse protiv svetske nade Jakuba Menšika, Čeh je dominirao u svim aspektima i sve završio za 53 minuta.
Lajović nije izašao previše motivisan, ali treba istaći da će obe reprezentacije otići u Malagu i igrati u četvrtfinalu bez obzira na rezultat duela Češke i Srbije.
Česi su Menšikovom sjajnom partijom i teškim porazom Lajovića poveli sa 1:0.
Potom su na teren izašli Lehečka i Đere i viđen je drugačiji susret.
Mnogo je važan momenat bio kada je Čeh dobio taj-brejk prvog seta, potom se Đere povredio, Lehečka je propustio neke meč-lopte, ali je na kraju doneo pobedu Srbiji.
Na kraju je Novak Đoković izašao da igra dubl sa Nikolom Ćaćićem, ali nije uspeo da slavi.
Kakogod, Srbija ide u Malagu i to je najvažnije. Naši teniseri će tek saznati ime protivnika u četvrtfinalu.
Pratite ovaj Dejvis kup okršaj uz Sputnjik.
21:17 16.09.2023
KRAJ
Pobeda Češke i u dublu i u celokupnom meču sa 3:0.
21:09 16.09.2023
Ko će prvi do 10 poena u trećem setu?
U toku je super taj-brejk, Češka vodi 2:0.
Potom i 4:1 za naše protivnike
Česi bliži pobedi - 6:1
Mahač za 8:2
21:07 16.09.2023
5:7, 7:6 – Dobija set Srbija!
Konačno, Srbija dolazi do seta u dublu, a igraće se treći set do 10 poena.
5:7, 6:5 – Obezbedili smo taj-brejk
Sada je najvažnije samo da Noletova nelagoda bude što manja, da ne kažemo povreda butine.
20:41 16.09.2023
5:7, 4:3 – Nole ima manji problem
Đoković ima manji problem sa butinom, ali ne deluje da je u pitanju išta ozbiljno. Traže Nole i Nikola brejk
20:25 16.09.2023
5:7, 2:2 – Buka na tribinama
Na terenu je nerešeno, a na tribinima je bučno, mora da su u pitanju neka prepucavanja među navijačima. Problem pravi jedan češki navijač
20:14 16.09.2023
5:7, 1:0 – Počeo je drugi set
Videćemo može li naš sastav do izjednačenja u setovima, a ukoliko to uspe verovatno će uslediti takozvani super taj-brejk.
20:04 16.09.2023
5:7 – Češka dolazi do seta
Danas nije baš dan našim teniserima, Češka dolazi do seta i u dublu i vodi sa 1:0
20:01 16.09.2023
5:6 – Brejk
Mahač je sjano pogodio i nažalost Česi su stigli prvi do brejka
19:58 16.09.2023
5:5 – Česi i dalje odolevaju
Neverovatno kako se svaki put Česi izvuku, sada je 5:5. Možda smo mogli do seta u prethodnom gemu
19:51 16.09.2023
4:4 – Srbija blizu brejka
U skoro svakom gemu naš tim ima šansu za brejk, stigne do izjednačenja, ali Česi se nekako provuku
19:41 16.09.2023
3:2 – Velika borba
Dobar meč gledamo za sada, igra se i na razliku, Nole je izvukao neke sjajne udarce, ima šta da vidi španska publika
19:20 16.09.2023
1:0 – Nole i Nikola treniraju
Meč je rešen, Češka je slavila, samo da vidimo kojim će rezultatom to biti. Srbija ne može do preokreta i sa druge pozicije ide dalje, ali su Novak Đoković i Nikola Ćaćić iskoristili šansu da se malo vežbaju u igri u dublu, biće im to potrebno za Malagu.
19:05 16.09.2023
Počinje dubl
Definitivno će Nole na teren uz Nikolu Ćaćića. Na drugoj strani će biti Tomaš Mahač i Adam Pavlašek
18:47 16.09.2023
Da li će se igrati dubl?
Čeka se odluka o dublu, postoji šansa čak da zaigra Đoković u tandemu sa Ćaćićem
18:34 16.09.2023
6:7, 5:7 – Pobeda Češke
Stigao je Jirži Lehečka do pobede.
18:26 16.09.2023
6:7, 5:5 – Spašava Đere meč lopte
Neverovatan gem odigrala su dvojica tenisera, Đere je spasio meč-lopte i izborio produžetak duela
18:07 16.09.2023
6:7, 3:4 – Brejk Đerea!
Evo konačno brejka srpskog tenisera, možda i najave preokreta, videćemo! Vratio se u borbu u ovom setu i meču
18:01 16.09.2023
6:7, 1:4 – Lehečka siguran
Odlično igra Lehečka, Đere ima problema i sa povredom i nažalost deluje da ovaj meč ide ka svom kraju, sveukupno gledano