Srbi nezaustavljivi u Saudijskoj Arabiji: Prvo Mitar – a onda i Sergej /video/

© AFP 2023Aleksandar Mitrović
Aleksandar Mitrović - Sputnik Srbija, 1920, 15.09.2023
Aleksandar Mitrović, srpski fudbaler, postigao je novi gol za Al Hilal ovog puta sa bele tačke protiv Al Rijada.
U meču šestog kola saudijske lige istakla su se dvojica srpskih fudbalera i to za samo 45 minuta.
Najpre je Aleksandar Mitrović u 30. minutu precizno izveo penal i tako se još jednom upisao u strelce, da bi u nadoknadi prvog poluvremena Sergej Milinković-Savić asistirao Al Šaraniju za 2:0 Al Hilala protiv Al Rijada.
Bivši fudbaler Fulama postigao je već peti gol od dolaska u klub, a ovim pogotkom zapretio je i Kristijanu Ronaldu koji je na liste strelaca lige u Saudijskoj Arabiji ispred Mitrovića samo sa jednim golom više.
Do kraja utakmice Al Hilal postigao je još četiri gola, a strelci su bili Davšari koji je dao tri gola i Malkom koji je postigao pogodak na asistenciju Nejmara. Konačni rezultat 6:1 uspostavio je Al Zakan koji je postigao jedini gol za Al Rijad.