Dejvis kup reprezentacija Srbije - Sputnik Srbija

Lajović ubedljiv, Đere preokretom obezbedio, a tandem Kecmanović – Ćaćić potvrdio pobedu Srbije

Teniseri Srbije pobedili su selekciju Južne Koreje u prvom kolu Dejvis kupa posle dva meča u singlu, trijumfe su ostvarili Dušan Lajović i Laslo Đere, a tekstualne prenose mečeva mogli ste da pratite na Sputnjiku.
U timu Srbije su Novak Đoković, Laslo Đere, Miomir Kecmanović, Dušan Lajović i Nikola Ćaćić, ali s obzirom da je prvi reket sveta tek osvojio US Open on će se naknadno pridružiti ostatku ekipe.
U prvom meču Dušan Lajović savladao je Seočang Honga rezultatom 6:4, 7:6. Posle odličnog prvog seta usledio je pad u igri srpskog tenisera,a Korejac je u više navrata pretio brejkom.
Uspeo je Lajović da se domogne taj-brejka, a onda se konačno probudio i kao furija stigao do drugog seta odnosno pobede i prvog boda za Srbiju.
Drugi bod za Srbiju i ukupnu pobedu nad Južnom Korejom ostvario je Laslo Đere, savladao je Sunvu Kvona prekretom sa 4:6, 6:2, 6:2.
Pobedu su ostvarili i igrači u dublu, Miomir Kecmanović i Nikola Ćaćić su savladali korejski par, preokretom, sa 3:6, 6:4, 7:6.
Mečeve ste mogli da pratite uz Sputnjik.
19:34 12.09.2023
4:6, 6:2, 6:2 – Preokret Đerea za pobedu Srbije!
Đere je uspeo da nadoknadi zaostatak od jednog seta, pobedi Kvona i obezbedi ukupnu pobedu Srbije nad Južnom Korejom.
19:27 12.09.2023
4:6, 6:2, 4:2 – Evo brejka!
Đere je uspeo da stekne prednost!
19:19 12.09.2023
4:6, 6:2, 2:2 – Kvon se odbranio
Delovalo je da Đere može da napadne servis protivnika, ali nije uspeo u tome.
19:09 12.09.2023
4:6, 6:2, 1:1 – Zamalo!
Imao je Đere brejk loptu, ali je Kvon uspeo da se izvuče.
19:00 12.09.2023
4:6, 6:2, 1:0 – Ma, bravo!
Briljantni servisi Đerea za lagani prvi gem!
18:52 12.09.2023
4:6, 6:2 – Set za Đerea!
Izborio je treći set, fenomenalnom igrom i novim brejkom!
18:49 12.09.2023
4:6, 5:2 – Još jedan!
Đere je rutinski rešio gem na svoj servis i jedan mu nedostaje da završi set.
18:40 12.09.2023
4:6, 4:1 – Đere odličan!
Potvrda brejka odličnim servisima!
18:38 12.09.2023
4:6, 3:1 – Brejk Đerea!
Konačno! Dve brejk lopte za Đerea i iskoristio je prvu!
4:6 – Đere gubi set
Nije uspeo Đere da napravi brejk u desetom gemu prvog seta.
18:18 12.09.2023
4:5 – Teško, teško...
Još jedan težak gem za Đerea, ali uz as udarce uspeo je da ga završi, pošto je čak spasao i set loptu za protivnika.
18:13 12.09.2023
3:5 – Đere bez šansi
Kvon odlično servira i potvrđuje brejk.
18:08 12.09.2023
3:4 – Đere dozvoljava brejk
Greši Đere, dozvoljava Kvonu dve brejk lopte – i prvu već koristi.
18:01 12.09.2023
3:2 – Đere odbio nalet!
Imao je protivnik brejk loptu, ali je najpre odličnim poenom, a potom i as udarcem preokrenuo reprezentativac Srbije.
Ali, drama je nastavljena, usledila je nova brejk lopta, ponovo je Đere odlično odigrao i neutralisao opasnost i preokrenuo.
Nova greška je produžila gem, Korejac je pogrešio, Đere je stekao novu gem loptu i ovoga puta je iskoristio šansu.
17:42 12.09.2023
1:0 – Siguran Laslo na početku
Odmah od starta pokazuje srpski teniser da će preuzimati inicijativu. Odličan početak drugog singl meča od Đerea koji je u Valensiju stigao u jako dobroj formi.
17:33 12.09.2023
Đere sledeći na terenu
Boje Srbije u drugom singl meču brani Laslo Đere koji igra protiv Sunvo Kvona.
17:18 12.09.2023
6:4, 7:6 – Pobeda!
Posle dosta nesigurne igre Lajovića tokom celog seta, usledilo je buđenje u taj-brejku. Srpski teniser poveo je sa 4:1, a onda je lako dobio i naredna dva poena i stigao do pet vezanih meč lopti. Priveo je srpski teniser posao kraju i tako Srbiji doneo prvu pobedu.
17:00 12.09.2023
6:4, 5:5 – Lajović spasao set lopte
Nastavlja se napetost u drugom setu, a Korejac sve opasnije preti. Lajović je uspeo da spase dve set lopte i tako ostane u setu.