Partizan pobedio Džikićev Hapoel u Laktašima: Izraelci namučili crno-bele

© Sputnik / Lola ĐorđevićKošarkaši Partizana
Košarkaši Partizana - Sputnik Srbija, 1920, 08.09.2023
Košarkaši Partizana pobedili su ekipu Hapoela na međunarodnom turniru u Banjaluci povodom 50 godina postojanja kluba Igokea rezultatom 86:81.
Publika u Laktašima imala je priliku da upozna novi tim Partizana i pogleda ekipu Aleksandra Džikića koja je odlično parirala crno-belima.
U odličnom ritmu na početku utakmice bio je Zek Ledej koji je svojom serijom doneo prednost Partizanu, a onda je prve poene u crno-belom dresu postigao Frenk Kaminski.
Sigurniji su i bolji crno-beli bili u prvoj deonici posle koje su vodili rezultatom 30:20.
Međutim, košarkaši kluba iz Jerusalima odlično su startovali u drugoj četvrtini, a napad Partizana je stao i tako Hapoelu dopustio da smanji prednost. Usledila je strašna serija od 11:0 odnosno tri trojke i jedan koš za dva poena Hapoela pa je tako izraelski tim i poveo.
Igra crno-belih potpuno se raspala u drugoj deonici posle koje je Hapoel vodio 47:43.
Dobro je odgovorio Partizan na početku treće četvrtine, uspeli su da vrate prednost, ali ne i da je zadrže do kraja deonice.
Poslednja deonica postala je neizvesna posle dve vezane trojke crno-belih, a pogotkom sa osam metara Ognjen Jaramaz je potpuno razbudio tim. Tek pred kraj utakmice prve poene upisao je kapiten Kevin Panter.
Kapiten je napravio seriju od 6:0 sa linije penala, a završnicu je ispratio sjajni Alen Smailagić zakucavanjem.
U ovom meču za Partizan su debitovali Kaminski, Pi Džej Doužer, Ponitka i povratnik Jaramaz koji je upisao 12 poena.