Mundobasket 2023
Svetsko prvenstvo u košarci 2023. održava se od 25. avgusta do 10. septembra na Filipinima, u Japanu i Indoneziji. Sva dešavanja sa Mundobasketa pratite uz Sputnjik sport.
Srbija Litvanija - Sputnik Srbija

Moćna Srbija u polufinalu Mundobasketa – čas košarke Litvancima!

Košarkaši Srbije plasirali su se u polufinale Svetskog prvenstva pobedom nad Litvanijom od 87:68. Veliki uspeh Orlova! Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Nema dileme da su izabranici Svetislava Pešića odigrali najbolju utakmicu na prvenstvu, uspeli su da uspore napade i šut Litvanaca i da pametnom igrom izbore odlazak u borbu za medalje!
Ovo je najveći uspeh srpske košarke još od 2017. godine i srebra u Istanbulu! Sjajno!
Najefikasniji u pobedi Srbije bio je Bogdan Bogdanović sa 21 datim poenom, dok je Filip Petrušev dodao 17, a Stefan Jović 11.
Možemo slobodno da kažemo da su Orlovi održali čas protivniku i to protivniku koji je nadigrao Amerikance na ovom šampionatu.
Srbija će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Slovenija - Kanada. Podsećamo da dve najbolje evropske reprezentacije sa ovog turnira idu direktno na Olimpijske igre.
Orlovi su igrali sjajnu timsku košarku, dobru odbranu, u većem delu su razliku pravili unutrašnjom igrom, a onda su proradile i trojke Stefana Jovića i Filipa Petruševa i posle toga Litvancima nije bilo spasa.
Održali smo čas košarke Litvancima kod kojih je najefikasniji bio Tadas Sedekerskis sa 14 poena, Rokas Jokubaitis je dodao 13, a Brazdeikis i Valančijunas dodali su po 11.
U dobrom delu utakmice Litvanija nije znala šta da radi i gde se nalazi, a to je ekipa koja je nadigrala Amerikance.
Sada možemo samo da uživamo i da sačekamo protivnika Srbije u polufinalu Mundobasketa.
Orlovi su podigli igru, podigli nivo, nadigrali su velikog protivnika Litvaniju i možemo da kažemo da opet gledamo naše košarkaše sa osmehom.
Već sada je Srbija napravila veliki uspeh.
Utakmicu ste mogli da pratite uživo uz Sputnjik.
12:31 05.09.2023
POBEDA!
Srbija je u polufinalu Svetskog prvenstva - 87:68!
12:26 05.09.2023
38 – Dva i po minuta pre kraja
Srbija vodi 20 razlike!
12:23 05.09.2023
37' – Srbija sve bliža polufinalu!
Ne smemo nikada da kažemo da je gotovo, ali Orlovi vode sa 83:62 na tri i po minuta pre kraja!
12:14 05.09.2023
33' – Srbija ide ka pobedi
Daleko od toga da je gotovo, ali Orlovi imaju zaista ogromnu prednost na sedam minuta pre kraja - 79:57. Kakva trojka Petruševa!
12:08 05.09.2023
31' – Dvadeset razlika
Avramović je pogodio sa linije za slobodna bacanja, sada je 20 razlike - 75:55! Promašio je Kuzminskas.
12:05 05.09.2023
30' – Sjajno!
Srbija vodi 73:55 posle tri deonice, još 10 minuta do polufinala!
12:02 05.09.2023
29' – Gudurić za Petruševa
Sjajno je zakucao Petrušev, odlična asistencija Gudurića - 71:53!
11:58 05.09.2023
28' – Kakva ukradena lopta Avramovića!
Neverovatno kako Avramović dobro igra u odbrani, sada je ukrao loptu i pogodio - 67:51. Pogodio je Gudurić - 69:51
11:57 05.09.2023
27' – Jokubaitis, pa Jović
Šteta, šteta, Jović je ispao u odbrani, a Jokubaitis je ubacio trojku. Ponovo Jović vraća trojkom - 65:51
11:52 05.09.2023
25' – Sjajna asistencija!
Sjajna asistencija Jovića za Jovića - 59:48. Potom sjajna trojka Stefana Jovića, još jedna!
11:49 05.09.2023
23' – 55:47
Sada je Stefan Jović pogodio trojku, izuzetno važno! Ponovo Bogdanović ide na prodor i ponovo pogađa - 57:48
11:48 05.09.2023
22' – Jović!
Pogodio je Jović trojku - 52:43, jako važan momenat! Potom novi koš Valančijunasa - 52:45
11:47 05.09.2023
21' – Brazdeikis
Odmah Litvanci otvaraju četvrtinu sa trojkom - 49:41. Potom i Valančijunas pogađa za dva poena - 49:43
11:31 05.09.2023
Kakva trojka Bogdanovića za kraj prvog poluvremena!
Srbija vodi 49:38! Sve izgleda više nego dobro, optimistično! Litvanci su promašili osam vezanih trojki. Bogdanović je u prvom poluvremenu ubacio 18 poena
11:29 05.09.2023
20' – Sjajna tranzicija
Promašaj Kuzminskasa, a na drugoj strani Bogdanović pogađa - 46:38
11:27 05.09.2023
19' – Milutinov!
Kako je dobro sada Bogdanović proigrao Milutinova, a ovaj pogodio - 44:36
11:22 05.09.2023
17' – Pametna igra
Pametno igra Srbija, koristimo šansu i igramo preko Milutinova 42:33
11:19 05.09.2023
17' – Bogdanović!
Evo konačno trojke, Jović je vratio povratnu loptu, a kapiten je pogodio - 41:33