Otac Vasilije: Mi pravoslavni smo so zemlji
Studio B99,1 MHz, 100,8 MHz i 105,4 MHz
Radio Novosti104,7 MHz FM
Ostali reemiteri
Novak Đoković - Sputnik Srbija

Đoković „preživeo“ Đerea i plasirao se u osminu finala – spektakl u režiji srpskih tenisera

Novak Đoković plasirao se u osminu finala US Open, nakon što je posle maratonskog meča i preokreta pobedio Lasla Đerea rezultatom 4:6, 4:6, 6:1, 6:1, 6:3. Nole je bio pred eliminacijom, a Đere na set od skapla karijere, ali je najbolji teniser sveta po ko zna koji put pokazao zbog čega je najveći u istoriji.
Spektakularan meč na kultnom stadionu „Artur Eš“ u Njujorku, dug tri sata i 45 minuta, odigrali su srpski teniseri. Neretko su gemovi trajali i po 10 minuta, što dovoljno govori o tome kakav nivo tenisa su demonstrirali.
Laslo Đere, inače 32. reket planete, bolje je otvorio susret i uspeo je već u uvodnom gemu da dođe do brejka.
Usledila je potvrda, a na kraju se ispostavilo da je taj rani brejk bio dovoljan Đereu za osvajanje prvog seta rezultatom 6:4.
Gotovo preslikan scenario viđen je u drugom setu, jer je Đere u sedmom gemu uspeo da „ukrade“ servis Đokoviću i ponovo je taj jedan brejk bio dovoljan za osvajanje seta. Iznenađujuć rezultat u meču trećeg kola US Opena, gde je Laslo imao ogromnih 2:0 u setovima.
Napustio je u tim trenucima Novakov otac Srđan Đoković ložu, dok je majka Dijana ostala.
Novak je zatražio od sudije da ode da se presvuče, za šta je dobio „zeleno svetlo“.
Kao da se na teren vratio drugi Novak Đoković, jer je usledio totalni preokret. Onaj čuveni – Novakovski.
Iako je Đere i dalje igrao vrhunski tenis i pružao je žestok otpor najboljem svih vremena, ipak nije mogao da izdrži.
Đoković je u trećem setu nanizao dva brejka, ekspresno je stigao do 5:0, da bi usledio gem za Đerea. Bilo je to sve od Lasla – 6:1.
U četvrtom setu usledila je „kiša“ brejkova. Novak je otvorio, a Laslo nastavio. Zatim je ponovo Đoković preoteo rivalu servis za 2:1, da bi usledila potvrda brejka, zatim i dupli brejk i još jedna potvrda. Na kraju, identičan rezultat kao i u trećem setu – 6:1.
Maratonski gemovi, spektakularne razmene i atomski tenis u režiji dvojice srpskih tenisera u ponoćnom terminu i poprilično ispunjenim tribinama kultnog „Artur Eša“.
Nakon izjednačenja u setovima, moglo se naslutiti u kom pravcu idu stvari i kako će se završiti.
Novak je u svom drugom meču koji igra u pet setova u 2023. godini, uspeo na kraju uz malu dozu drame, jer je Đere stigao do brejk lopte pri rezultatu 5:3, da slavi u petom setu. To mu je omogućio brejk u drugom gemu, posle kog su Đereu „potonule sve lađe“ i više povratka nije bilo.
Igralo se gem za gem i na kraju je najbolji teniser sveta uspeo da slavi rezultatom 6:3, čime se čak 15. put plasirao u osminu finala US Opena, gde ga čeka Hrvat Borna Goja.
Tok spektakularnog srpskog derbija u Njujorku, mogli ste da pratite uživo uz Sputnjik sport.
Novak Đoković - Sputnik Srbija, 1920, 02.09.2023
Novak objasnio kako se vratio s ivice ambisa: „Obavio sam razgovor sa sobom u ogledalu“
07:32 02.09.2023
4:6, 4:6, 6:1, 6:1, 6:3 - Gem, set i meč! Đoković je u osmini finala
Novak Đoković uspeo je čak 15. put da se plasira u osminu finala US Opena. Posle tri sata i 45 minuta borbe eliminisao je Lasla Đerea. Imao je Đere brejk loptu, ali nije uspeo da spreči Đokovića da realizuje drugu meč loptu. Naredni rival biće mu Hrvat Borna Goja.
07:23 02.09.2023
4:6, 4:6, 6:1, 6:1, 5:3 - Đere ostaje u meču
Pretilo je da Novak Đoković dođe do brejk i set lopte, ali se Đere na kraju izborio za treći gem i ostao je u meču.
07:18 02.09.2023
4:6, 4:6, 6:1, 6:1, 5:2 - Novak s nulom
Impresivno u ovim trenucima deluje Đoković. Odservirao je 11. as za 40:0, da bi na kraju došao do gema bez izgubljenog poena.
07:17 02.09.2023
4:6, 4:6, 6:1, 6:1, 4:2 - Đere dobar
Uspeo je Laslo Đere da osvoji još jedan gem na sopstveni servis, ali Novak i dalje ima ogromnu prednost u vidu brejka.
07:13 02.09.2023
4:6, 4:6, 6:1, 6:1, 4:1 – Novak gazi ka osmini finala
Brzo i efikasno Novak osvaja gemove i petom setu i korača krupnim koracima ka osmini finala US Opena.
07:12 02.09.2023
4:6, 4:6, 6:1, 6:1, 3:1 – Gem za Lasla
Indisponirano deluje Laslo Đere, na konopcima je, ali je uspeo da osvoji prvi gem u petom setu.
07:08 02.09.2023
4:6, 4:6, 6:1, 6:1, 3:0 - Đoković u naletu, Laslo posustaje
Visok ritam koji održava i pojačava Novak Đoković, ne može da isprati Laslo Đere.
07:02 02.09.2023
4:6, 4:6, 6:1, 6:1, 2:0 – Brejk Đokovića
Pao je psihološki Laslo Đere što koristi Novak Đoković i stiže do novog brejka, samim tim i velikog vođstva u petom setu.
06:58 02.09.2023
4:6, 4:6, 6:1, 6:1, 1:0 – Gem za Novaka
Uspeo je Đoković bez većih problema da osvoji uvodni gem na sopstveni servis.
06:50 02.09.2023
4:6, 4:6, 6:1, 6:1 – Brejk, set i izjednačenje Đokovića
Uspeo je Đoković da zatvori četvrti set četvrtim brejkom i stigao je tako do izjednačenja. Novak je prethodni put gubio 2:0 u setovima na US Openu, davne 2011. godine od Rodžera Federera.
06:48 02.09.2023
4:6, 4:6, 6:1, 5:1 – Đoković siguran
Potvrdio je relativno lako Novak Đoković dva brejka prednosti. Laslo Đere servira za ostanak u četvrtom setu.
06:43 02.09.2023
4:6, 4:6, 6:1, 4:1 – Maratonski gem i brejk Đokovića
Ponovo su igrali preko 10 minuta, bilo je čak pet izjednačenja, da bi na kraju Đoković stigao do brejka. Igralo se na kraju bekhend slajs na bekhend slajs, pa ko prvi pogreši. I - Đere je „isekao“ mrežu.
06:32 02.09.2023
4:6, 4:6, 6:1, 3:1 – Potvrda brejka!
Konačno je jedan od dvojice srpskih tenisera uspeo da osvoji gem na sopstveni servis. Prvi je to učinio Novak Đoković.
06:25 02.09.2023
4:6, 4:6, 6:1, 2:1 – Novak aplaudirao Đereu, pa mu opet „ukrao“ servis
Pre rezultatu 15:15, Đere je uspeo da osvojio fantastičan poen posle razmene od čak 17 udaraca i zaslužio je aplauz od Novaka Đokovića. Usledio je neverovatan gem od čak 10 minuta, a na kraju je Đoković uspeo da dođe do nove „krađe“ servisa. Tri gema i tri brejka na startu četvrtog seta.
06:14 02.09.2023
4:6, 4:6, 6:1, 1:1 – Laslo uzvraća
Ne da se Laslo Đere. Uzvratio je ribrejkom Đokoviću. Vrhunski tenis demonstriraju dvojica srpskih tenisera na stadionu „Artur Eš“, gde je trenutno ponoć.
06:10 02.09.2023
4:6, 4:6, 6:1, 1:0 – Odmah brejk Đokovića
Poveo je Đere 40:0, ali se Novak zainatio i ne želi da mu prepušta lake gemove. Nanizao je pet poena i stigao do brejka na otvaranju četvrtog seta.
06:02 02.09.2023
Hrvat naredni rival
Pobednik srpskog derbija i dvoboja u Njujorku, odmeriće snage u osmini finala protiv Hrvata Borna Goje, koji je pobedio Čeha Jiržija Veselog sa 3:0 u setovima.
05:58 02.09.2023
4:6, 4:6,6:1 - Novak spasio tri brejk lopte i uzeo set
Laslo Đere je maestralno otvorio gem. Nanizao je tri poena i stigao do tri vezane brejk šanse. Usledilo je „buđenje“ Đokovića i pet vezanih poena, od kojih poslednji odličnim servisom u telo. Posle dva sata i 10 minuta, najbolji srpski teniser dolazi do prvog seta u meču.
05:52 02.09.2023
4:6, 4:6, 5:1 – Đere prekida agoniju u trećem setu
Impresivno deluje Novak Đoković koji je osvojio prelep poen za 0:30, kada je posle duge razmene lobovao Đerea koji je pojurio na mrežu. „Ušao“ mu je Novak u glavu, iako je Laslo na kraju uspeo da preokrene i tako dođe do prvog gema, uz dosta muke.
05:48 02.09.2023
4:6, 4:6, 5:0 – Đoković ekspres
Brzo sada idu poeni i gemovi za Novaka. Koji hita ka osvajanju prvog seta i na putu je da se u svom prepoznatljivom stilu vrati s ivice ambisa.