Zvezda slavila na proslavi Marakaninog rođendana – Novi Pazar mogao i do boda

© Foto : FK Crvena zvezdaGejlor Kanga i Aleksandar Dragović – FK Crvena zvezda
Gejlor Kanga i Aleksandar Dragović – FK Crvena zvezda - Sputnik Srbija, 1920, 02.09.2023
Stadion Crvene zvezde Marakana, odnosno Rajko Mitić, danas slavi 60 godina postojanja, a fudbaleri crveno-belih su jubilej ulepšali pobedom nad Novim Pazarom u okviru Superlige Srbije - 2:1 (1:0).
Crveno-beli stigli su u prednost u 9. minutu utakmice kada je Aleksandar Dragović pogodio i razgalio prisutne navijače.
Generalno su crveno-beli stvarali šanse, ali nisu bili dobri u realizaciji u prvom poluvremenu, a između ostalog Lučić je pogodio i stativu. Novi Pazar je u prvih 45 minuta bio bezopasan.
U nastavku je bilo dosta perioda u kojima nije bilo uzbuđenja, ali je do zanimljivog momenta došlo u 80. minutu kada je Sise napravio prekršaj, a Zvezda je dobila penal. Gelor Kanga je bio strelac.
Tada je postalo baš interesantno.
Samo što je lopta krenula sa centra, tako je Saša Jovanović postigao gol za goste i uneo je dozu strepnje kod pristalica crveno-belih.
Posle toga Novi Pazar je promašio dve dobre šanse, mogli su gosti i do iznenađujućeg gola, ali je Crvena zvezda odnela ceo plen.