Benzema naljutio Srbina: Mitrović het-trikom režirao lud preokret smenu na vrhu /video/

© AP Photo / Zac GoodwinAleksandar Mitrović
Aleksandar Mitrović - Sputnik Srbija, 1920, 01.09.2023
U spektakularnom derbiju saudijske Pro lige između Al Itihada i Al Hilala, srpska gol-mašina Aleksandar Mitrović postigao je het-trik i poneo je epitet igrača utakmice. Domaćin je do poluvremena vodio 3:1, preko Romarinja i Benzeme, dok je Srbin s tri gola doneo izjednačenje, a Al Davsari totalni preokret - 4:3 za smenu na vrhu.
Strašan meč odigrali su Al Itihad i Al Hilal, sa sedam golova i totalnim preokretom.
Saud Abdulhamid je poslao precizan centaršut u šesnaesterac, a srpski fudbaler Mitrović postigao je gol u stilu pravih napadača.
Majstorija!
Ne samo da je postigao ovaj sjajan gol, već je Mitrović dao još dva gola u nastavku utakmice - u 61. i 65. minutu. Prvo je u svom prepoznatljivom stilu loptu smestio glavom u gol iz neposredne blizine, kasnije je pogodio i "sa kreča".
Treći gol na utakmici Mitrović je pogodio za 3:3 i to sa bele tačke. Het-trik u velikom derbiju. Sjajno!
Već sada je sigurno dobio mnogo pristalica u Saudijskoj Arabiji.
Totalni preokret u spektakularnom meču sa sedam golova i kontra-prelazom, realizovao je Al Davsari u 71. minutu.
Al Hilal je trijumfom nad velikim rivalom i to u gostima, preoteo tron Al Etihadu sa 13 bodova iz pet mečeva.
Golove za Al Itihad dali su Romarinjo, Benzema i Hamdala.