Srbija Češka odbojkašice - Sputnik Srbija

Srpske kraljice otplesale do polufinala – odbojkašice se bore za novu medalju!

Srpske odbojkašice plasirale su se u polufinale Evropskog prvenstva pobedom protiv selekcije Češke rezultatom 24:26, 25:14, 25:11, 25:14. Za mesto u finalu Srpkinje će se boriti protiv reprezentacije Holandije.
Iako to nije bio slučaj tokom šampionata, srpske odbojkašice zabrinule su navijače posle slabog i loše odigranog prvog seta, uprkos tome što je Tijana Bošković standardno bila nezaustavljiva.
Međutim, druga pesma bila je u drugom setu kada su proigrali srednjaci odnosno Jovana Stevanović, Maja Aleksić, a onda je po terenu počela da pleše i Sara Lozo.
U drugom setu srpske odbojkašice bile su daleko bolje, preciznije i sigurnije, a takvu igru uspele su da prenesu i na treći set u kom je kao i tokom celog meča najviše problema pravila Blinkova.
Četvrti set Srpkinje su otvorile sjajnom serijom od 5:0, ali su se u jednom trenutku opustile, iako posao nije bio gotov. Ponadale su se Čehinje i opasno su zapretile povratkom, ali kada je bilo najteže bila je tu Tijana.
Najbolja odbojkašica na svetu još jednom je pokrenula ekipu i devojke su se potpuno vratile u ritam i nastavile da diktiraju tempom. Rezultatski su se ponovo odlepile sredinom seta i onda mirno privele meč kraju.
Srbija je i u ovom meču pokazala kvalitet i raznovrsnost u napadu, ali je i jedan set Čehinja dobra opomena za polufinale u kom neće smeti da bude opuštanja jer i Holandija ima kvalitetnu ekipu.
21:50 30.08.2023
24:26, 25:14, 25:11, 25:14 – Srbija je u polufinalu!
21:49 30.08.2023
24:26, 25:14, 25:11, 22:13 – Nova serija Srbije
Samo trri poena dele srpske odbojkašice od polufinala.
21:46 30.08.2023
24:26, 25:14, 25:11, 19:12 – Miriše pobeda...
Ponovo su srpske odbojkašice ubedljivije.
21:43 30.08.2023
24:26, 25:14, 25:11, 15:11 – Tako je!
Ne uspevaju Čehinje da stignu do izjednačenja, a srpske odbojkašice ponovo beže na četiri poena prednosti!
21:37 30.08.2023
24:26, 25:14, 25:11, 9:7 – Bori se Češka
Nije Tijana dozvolila da ta serija potraje, ali se i dalje dobro drže Čehinje.
21:36 30.08.2023
24:26, 25:14, 25:11, 8:6 – Čehinje prete povratkom
Čehinje su se probudile i napravile seriju!
21:32 30.08.2023
24:26, 25:14, 25:11, 7:2 – Nezaustavljive!
Srpkinje nastavljaju da dominiraju raznovrsnim napadom.
21:29 30.08.2023
24:26, 25:14, 25:11, 5:0 – Serija traje...
Neverovatno se srpske odbojkašice bore za svaki poen, posle fantastične odbrane i lopte koju je na sjajan način spasila Buša, Tijana je produžila seriju na pet poena.
21:28 30.08.2023
24:26, 25:14, 25:11, 2:0 – Perfektan start četvrtog seta
Maja Aleksić otvara poenom četvrti set, a prati je sjajna Jovana Stevanović.
21:23 30.08.2023
24:26, 25:14, 25:11 – Srbija na set od polufinala
Maestralan set!
21:22 30.08.2023
24:26, 25:14, 23:10 – Sve lošija igra Čehinja
Protivnice Srpkinja srljaju i time sebi dodatno otežavaju situaciju.
21:20 30.08.2023
24:26, 25:14, 21:9 – Srpska kraljica odbojke
Još jedan maestralan napad Tijane Bošković.
21:18 30.08.2023
24:26, 25:14, 18:9 – Sara!
Čehinje nastavlja da muči i Sara Lozo.
21:17 30.08.2023
24:26, 25:14, 16:8 – Srpkinje plešu po terenu
Dominira Maja Aleksić, dok se na drugoj strani Češka muči kako bi smanjila prednost.
21:13 30.08.2023
24:26, 25:14, 13:6 – Fantastično!
Srbija odlično postavlja blok, a potom novi poen upisuje Tijana.
21:11 30.08.2023
24:26, 25:14, 10:5 – Češka traži put za povratak
Jovana Stevanović je prenela odličnu igru iz drugog seta, ali Tijani Bošković u ovoj utakmici servis ne funkcioniše najbolje pa je tako poklonjen poen protivnicama.
21:10 30.08.2023
24:26, 25:14, 8:4 – Blenkova najveći problem za Srbiju
Sjajno Sara igra u trećem setu, ali Blenkova je odlična sa druge strane.
21:09 30.08.2023
24:26, 25:14, 7:3 – Sigurnije Srpkinje
Ne dozvoljava Tijana da se Češka približi , a potom Sara Lozo fantastično blokira.
21:07 30.08.2023
24:26, 25:14, 5:2 – Bude se Čehinje
Posle nešto bolje odbrane uspele su Čehinje da realizuju napad i upišu prvi poen u trećem setu, a onda dolaze i do drugog.
21:05 30.08.2023
24:26, 25:14, 5:0 – Serija srpskih odbojkašica
Seriju Srbije na početku produžila je Tijana, a potom su Čehinje poslale loptu u aut.