Odbojkašice Srbije - Sputnik Srbija

Silovite Srpkinje deklasirale i domaćina – peta uzastopna pobeda na Evropskom prvenstvu!

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije zabeležila je i petu uzastopnu pobedu na Evropskom prvenstvu čime je sa maksimalnim rezultatom okončala prvu fazu takmičenja. Za kraj dela turnira po grupama pobeđan je domaćin Belgija sa maksimalnih 3:0 u setovima, a rival u osmini finala biće Švedska.
Zaista ubedljiva igra srpskog tima je kao rezultat donela petu pobedu na takmičenju i plasman u narednu rundu takmičenja sa prvog mesta u grupi.
Selektor Đovani Gvideti je iskoristio priliku da odmori pojedine igračice, pre svih Tijanu Bošković, koja je i nezgodno doskočila u jednom momentu i bilo je bolje da ostane na klupi posle prvog seta.
Osim u trećem setu Belgijanke nisu stigle ni blizu srpskom timu koji je u silovitom ritmu okončao prvu fazu takmičenja.
Po setovima, Srbija je ostvarila pobedu sa 25:13, 25:13, 25:19, a poenterski najbolje raspoložene u srpskom timu bile su Aleksandra Uzelac sa 12 i Mina Popović sa 11 poena.
Meč ste mogli da pratite uz Sputnjik:
21:15 24.08.2023
25:13, 25:13, 25:19 – Kraj! Ubedljiva pobeda Srbije!
Peta u nizu za miran prolaz u osminu finala gde će rival biti Švedska.
21:01 24.08.2023
25:13, 25:13, 10:8 – Belgijanke se bore, ali Srbija drži prednost i u trećem setu
U nekoliko navrata su domaće odbojkašice uspevale da izjednače, ali je Srbija svaki put odgovorila.
20:52 24.08.2023
25:13, 25:13, 2:2 – Nema dileme!
Belgija je povela, ali je Uzelac donela izjednačenje.
20:44 24.08.2023
25:13, 25:13 – Srbija lagano i do drugog seta!
Još jedan nedostaje za overu pete pobede na Evropskom prvenstvu.
20:41 24.08.2023
25:13, 21:11 – Silovita igra Srbije
Hita se ka osvajanju i drugog seta.
20:36 24.08.2023
25:13, 16:8 – Odlično!
Uzelac osvaja dva poena u nizu dobrim napadima.
20:31 24.08.2023
25:13, 10:5 – Srbija pojačava!
Razlika je pet poena.
20:30 24.08.2023
25:13, 7:5 – Belgija ima ritam
Ne dozvoljavaju stvaranje velike razlike.
20:20 24.08.2023
25:13 – Srbija silovito do prvog seta!
Odlična igra Srpkinja protiv domaće Belgije.
Srbija – Rusija, odbojkašice, Evropsko prvenstvo u Beogradu - Sputnik Srbija, 1920, 27.06.2023
16:6 – Srbija sprečava buđenje Belgije
Srbija ne dozvoljava da se razigraju protivnice.
20:08 24.08.2023
11:2 – Srbija briljira!
Odlična igra srpske ekipe i nužna reakcija klupe Belgije.
20:03 24.08.2023
5:1 – Sjajna igra Srbije!
Buša je odlična na servisu.
19:40 24.08.2023
Srbija već zna rivala
Ukoliko pobedi, a izvesno je da hoće, igraće protiv Švedske u osmini finala.
16:34 24.08.2023
Srbija nepogrešiva, Tijana ponosna
Tako Srbija treba da igra, a najbolja poručuje: „Ponosna sam na naš mentalitet“
16:33 24.08.2023
Dobro došli
Dobro veče i dobro došli u tekstualni prenos meča grupne faze Evropskog prvenstva gde se sastaju Srbija i Belgija.