Fudbaleri Partizana - Sputnik Srbija

Noćna mora na stadionu „Pravo na snove“ – samouništenje Partizana za debakl u Danskoj!

Fudbaleri Partizana doživeli su rezultatsku katastrofu u prvoj utakmici plej-ofa za plasman u Ligu konferencija pošto su u Danskoj poraženi od Nordsjelanda sa 5:0, a utisak je da su mogli da prime bar još tri, četiri gola – i da ne postignu nijedan.
Partizan je odigrao očajnu utakmicu, ima uticaja na to i teren sa veštačkom travom na koji su navikli domaći, ali to ne može da bude opravdanje za dva napravljena penala zbog igranja rukom, jedan autogol i potpunu promaju u odbrani koja je ostavila ponovo odličnog golmana Aleksandra Jovanovića na milost i nemilost rastrčanog protivnika, uz totalnu bezidejnost u napadu.
Partizanu ostaje revanš utakmica u Beogradu sledeće nedelje, ali su šanse za plasman u Ligu konferencija, posle ovakve predstave u Danskoj na stadionu „Pravo na snove“, gotovo minimalne.
Partizan je u desetom minutu upisao šut u gol preko Meniga, ali je već minut kasnije kažnjen preko Fresea koji je postigao spektakularan pogodak levom novom iz velike udaljenosti.
Prvi penal protiv Partizana dosuđen je u 43. minutu, opravdao pošto je Antić zaboravio ruku koju je pogodila lopta, a siguran egzekutor najstrože kazne bio je Ingvartsen, iako je zastao i time prevario golmana Jovanovića, što arbitar nije sankcionisao.
Nameravao je Partizan da napadne u drugom poluvremenu, promenjena je i formacija na isteku prvog sata igre, ali umesto toga – debakl.
Najpre je u 68. minutu Ingvartsen realizovao i drugi penal, pošto je ovoga puta Šćekić igrao rukom, pet minuta kasnije posle akcije kao u školskom dvorištu Viladsen je povisio na 4:0, a u 88. je Ilić matirao Jovanovića lošom intervencijom.
Sve je moglo biti još gore u trećem minutu nadoknade, srećom gol domaćih je poništen zbog igranja rukom, a vredi napomenuti da su najmanje tri puta sa pet metara promašivali prazan gol, dok je golman Jovanović upisao čak pet odbrana.
Revanš meč je na programu u Beogradu, u četvrtak 31. avgusta, ali je jasno da Partizan gotovo da nema nikakve šanse da nadoknadi ogroman zaostatak.
Meč ste mogli da pratite uz Sputnjik:
20:24 24.08.2023
90+4’ – Kraj... Debakl Partizana
Na kraju, 5:0 za Dance.
20:20 24.08.2023
90’ – Još četiri minuta agonije
Mogao je sudija da odsvira kraj...
20:16 24.08.2023
87’ – I autogol!
Partizan gubi sa 5:0 posle autogola Ilića!
20:14 24.08.2023
84’ – Jovanović!
Šta sve mora da brani golman Partizana, opet situacija 1 na 1!
20:12 24.08.2023
83’ – I opet!
Nova stativa Danaca!
20:11 24.08.2023
82’ – Opet sreća...
Ofsajd i stativa fudbalera danske ekipe.
Partizan i dalje gubi 4:0.
20:07 24.08.2023
78’ – Izmena...
Nevidljivog Severinu menja Nikolić.
20:02 24.08.2023
73’ – Još jedan gol...
Partizan gubi 4:0, domaći su spakovali pogodak kao na dečjem igralištu.
19:57 24.08.2023
68’ – Katastrofa Partizana!
Domaći vode 3:0 posle novog gola iz penala, ponovo je strelac Ingvardsen.
19:56 24.08.2023
67’ – Još jedan penal!
Šćekića je lopta pogodila u ruku i dosuđen je jedanaesterac za Dance!
19:54 24.08.2023
65’ – Dobar Saldanja!
Solo prodor ka kaznenom prostoru i šut koji je blokiran za korner.
19:52 24.08.2023
63’ – I opet sreća!
Jovanović brani udarac iz kaznenog prostora, a potom je usledila i blokada udarca.
19:51 24.08.2023
62’ – Odlična šansa!
Natho iz kornera pronalazi Markovića, ali on očajno šutira.
19:50 24.08.2023
61’ – Poluprilika za Partizan
Ilić glavom pokušava, ali preko gola.
19:49 24.08.2023
60’ – I treći put!
Promašaj sa pet metara igrača domaće ekipe!
Partizan i dalje gubi 2:0.
19:47 24.08.2023
59’ – Duljaj konačno menja
Povređeni Menig i Kanute izlaze, na terenu su Baždar i Kalulu.
19:42 24.08.2023
54’ – Ponovo sreća...
Na malom prostoru su kombinovani domaći igrači i pukom srećom lopta nije završila u golu Partizana.
19:37 24.08.2023
48’ – Solidno!
Stojković je raspalio iz daljine, ali je lopta izgubila snagu do gola.
19:35 24.08.2023
46’ – Partizan bez promena