Mundobasket 2023
Svetsko prvenstvo u košarci 2023. održava se od 25. avgusta do 10. septembra na Filipinima, u Japanu i Indoneziji. Sva dešavanja sa Mundobasketa pratite uz Sputnjik sport.
Košarkaški reprezentativci Srbije  - Sputnik Srbija

Orlovi slavili protiv Đorđevićeve Kine – neka bude tako i na Mundobasketu

Košarkaška reprezentacija Srbije slavila je protiv Kine u prijateljskoj utakmici pred Mundobasket – 87:64 (23:12, 20:16, 22:23, 22:13). Orlovi su nadigrali tim koji predvodi Aleksandar Đorđević, a utisak je da ima prostora da budu još bolji u pojedinim aspektima što će biti potrebno protiv snažnijih protivnika.
Videlo se da je Srbija kvalitetnija ekipa od Kine protiv koje će Srbija igrati i na Mundobasketu u grupi. Te da kao i protiv Portorika ne bi trebalo da bude problema u Manili.
Kapiten Bogdan Bogdanović je bio najefikasniji u pobedi sa 19 poena, Filip Petrušev je dodao 13, a Vanja Marinković 11. Hu je kod Kineza dao 14.
Orlovi su fantastično otvorili utakmicu sa 11:0, pa je Aleksandar Đorđević morao da traži tajm-aut. Igrale su se akcije za unutrašnju liniju Orlova, dobro su naši branili reket, a Kinezi se oslanjali mahom neuspešno na šut za tri poena.
Potom je Srbija malo opala u ritmu kada su iz igre izašli Milutinov i Jović, a treba reći i da je Aleksa Avramović konstantno Orlovima širio krila energijom koju je unosio na teren.
Kinezi su početkom treće deonice pokušali da se primaknu šutevima za tri poena i to im je donekle i uspelo, dok je tim Svetislava Pešića imao minute u kojima nije pravio dobre odluke.
Sa poenima Petruševa Orlovi su uspeli da se ponovo odlepe na ulasku u poslednju četvrtinu. Ispostavilo se da je to dovoljno za trijumf.
Tok utakmice mogli ste da ispratite uz Sputnjik.
15:28 20.08.2023
Kraj
Pobeda Srbije!
15:23 20.08.2023
39'– Jović
Sjajna trojka Nikole Jovića - 83:62
15:22 20.08.2023
38'– Marinković
Lepa je to akcija bila, Bogdanović je proigrao Marinkovića koji je ubacio trojku važnu sa svoje samopouzdanje - 80:62
15:17 20.08.2023
36'– Bogdanović do 19. poena
Ubacio je kapiten Srbije nove poene sa linije za slobodna bacanja i stigao do svog 19. poena - 75:59
15:12 20.08.2023
34'– Petrušev dobar
Počeo je Petrušev da donosi poene u napadu i odmah je to Orlovima olakšalo posao - 72:57
15:07 20.08.2023
33'– Sreća za Orlove
Jedan neorganizovan napad je prošao tako što je Petrušev fauliran u poslednjoj sekundi, a onda su se naši igrači mučili u skoku u odbrani. Jović je zatim ubacio važnu trojku - 70:55
15:04 20.08.2023
31'– Počela je poslednja deonica
Malo ponovo Orlovi sporo igraju u napadu i muče se da poentiraju. Dvocifrena prednost je tu - 65:53
15:01 20.08.2023
30'– Čudna četvrtina
Kina se razigrala, Srbija je na suvi kvalitet odgovorila i sačuvala razliku, ali iz svega mora da izvuče pouke.
Srbija voodi 65:51.
14:59 20.08.2023
29'– Hu je sjajan, ali Petrušev odgovara
Ubacio je novu trojku za 14. poen
Srbija ima 63:48.
14:58 20.08.2023
29'– Tri bacanja za Bogdana
Srbija vodi 60:45.
14:47 20.08.2023
26'– Lepo!
Skok Bogdanovića i asistencija za lagane poene Dobrića.
Srbija je ubacila 50. poen.
14:45 20.08.2023
25'– Srbija dugo bez poena iz akcije
Niz loših rešenja u napadu, ali i čudnih sudijskih odluka.
Srbija vodi 48:37.
14:41 20.08.2023
23'– Pešić reaguje!
Trojka Kineza za razliku manju od deset poena!
Srbija vodi 46:37.
14:37 20.08.2023
22'– Trojka za trojku!
Srbija vodi 46:33.
14:17 20.08.2023
20'– Odlična igra Srbije
Lepo ide lopta u napadu, nedostaje šut za tri poena, u odbrani je reket zatvoren, ali protivnik pronalazi šanse da ubaci trojke.
Srbija vodi 43:28.
14:16 20.08.2023
19'– Bogdan pa Vanja!
Dve trojke za 43:25.
14:14 20.08.2023
17'– Simanić promašio oba penala
Srbija vodi 37:23.
14:07 20.08.2023