Dušan Silni – gol i asistencija na premijeri /video/

© AFP 2023 / Fabio FerrariDušan Vlahović
Dušan Vlahović - Sputnik Srbija, 1920, 20.08.2023
U prvoj utakmici Juventusa u novoj sezoni Serije A Dušan Vlahović je odmah zablistao. Na meču protiv Udinezea u gostima Srbin je prvo asistirao do Federika Kijeze u drugom minutu, a onda i sam postigao gol u 20. minutu. Klub iz Torina slavio je na kraju rutinski rezultatom 3:0 i zaseo na čelo Serije A.
Vlahović je do pogotka stigao se bele tačke i na taj način najavio da ga čeka sjajna sezona.
Srpski napadač je preuzeo odgovornost i zaista rutinski izveo najstrožu kaznu.
Pre gola iskazao se i u razigravanju saigrača. Treći gol pre odlaska na veliki odmor delo je Francuza Adrijena Rabio koji je pogodio na dodavanje Kambijasa.
Vlahović je u nastavku susreta postigao još jedan pogodak koji je poništen zbog ofsajda.