Grci vaskrsli – Čukarički ide u „pakao“ Pireja, pa fešta u Leskovcu

© Foto : FK ČukaričkiFK Čukarički, utakmica sa Sumgaitom
FK Čukarički, utakmica sa Sumgaitom - Sputnik Srbija, 1920, 18.08.2023
Fudbaleri Čukaričkog saznali su ime rivala u plej-ofu za Ligu Evrope, a to će biti Olimpijakos. Grci su uspeli da stignu do izjednačenja u kasnoj sudijskoj nadoknadi protiv Genka - 1:1, čime su prošli u narednu rundu.
Olimpijakos je slavio u Atini 1:0, da bi u revanšu od 30. minuta Genk poveo preko Džozefa Pejntsila s bele tačke.
Isti fudbaler „pocrveneo“ je u 65. minutu, ali Grci nisu uspevali da iskoriste brojčanu prednost, sve do 96. minuta kada je mrežu domaćina pogodio Aleksandropulos za veliko slavlje Olimpijakosa.
Na taj način postalo je poznato protiv koga će Čukarički igrati u plej-ofu Liga Evrope. Prvi duel zakazan je u „paklu“ Pireja na stadionu „Jorgos Karaiskakis“ narednog četvrtka od 19 sati, dok je revanš nedelju dana kasnije u Leskovcu, gde će Čukarički igrati svoj prvi evropski meč u novoj sezoni.
Detalj sa utakmice Srbija – Mađarska, Dušan Tadić, Andrija Živković i Miloš Veljković - Sputnik Srbija, 1920, 18.08.2023