Karlos nije dozvolio novi krah protiv starog rivala – poznato kad igra Novak

© AP Photo / Mark Blinch/The Canadian Press via APKarlos Alkaras
Karlos Alkaras - Sputnik Srbija, 1920, 18.08.2023
Prvi teniser planete Karlos Alkaras plasirao se u četvrtfinale Mastersa Sinsinati, nakon što je posle drame u tri sata i tri seta „razoružao“ Amerikanca Tomija Pola rezultatom 7:6, 6:7, 6:3.
Još jednom se na delu videlo da Amerikanac nikako ne odgovara talentovanom 20-godišnjem Špancu, kog je eliminisao prošle sedmice na Mastersu u Torontu. I godinu dana ranije na istom terenu je Tomi Pol bio koban po Alkarasa.
Ipak, Španac ovoga puta nije dozvolio još jedno iznenađenje, već je nastavio da krči put ka finalu u Sinsinatiju, gde bi, ukoliko sve bude kako bi trebalo, mogao da udari na Novaka Đokovića.
Do izjednačenja u međusobnom duelu sa Amerikancem – 2:2, Karlos Alkaras je stigao posle velike borbe.
Prvi set odlučivao je tajbrejk, u kom je Španac iskoristio drugu set loptu i slavio rezultatom 8:6.
Revija brejkova u drugom setu i vrhunac drame. Pol je propustio set loptu na sopstveni servis pri vođstvu 5:4, da bi se doveo u nezgodnu situaciju da spasava dve meč lopte na 6:5 za Alkarasa.
Ponovo se pristupilo tajbrejku u kom je Amerikanac „razneo“ Alkarasa s impresivnih 7:0!
Činilo se da je psihološki momenat na strani 26-godišnjeg američkog tenisera, koji je 13. na ATP listi, ali su se stvari brzo promenile.
Ekspresni brejk Španaca za vođstvo 1:0, zatim i potvrda, što mu je omogućilo da na kraju rutinski dobije treći set, ujedno i meč rezultatom 6:3 i plasira se u četvrtfinale gde ga čeka Australijanac Maks Pursel, koji je slavio protiv Stena Vavrinke s 2:0 u setovima.
Kada je u pitanju Novak Đoković, on će protiv Amerikanca Tejlora Frica igrati u noći između petka i subote ne pre 2 i 30, nakon meča Žaber Sabalenka koji počinje u jedan sat iza ponoći.
Đoković i Fric sastajali su se u šest navrata i srpski as ima stoprocentan učinak.