Sumrak u Bačkoj Topoli – a u Zagrebu „šok“ u 90. minutu

© Foto : Miloš MilivojevićTSC
TSC - Sputnik Srbija, 1920, 15.08.2023
Fudbaleri TSC-a ušli su u meč protiv Brage sa zaostatkom od 0:3 iz prvog meča. Najveći optimisti su se nadali da može da dođe do preokreta, a pesimisti su dobili opravdanje za svoje razmišljanje. Braga je u prvih 20 minuta u Bačkoj Topoli dala čak četiri gola! Na kraju je bilo 4:1 za Bragu, ukupno 7:1.
Dakle, posle 20 minuta igre u revanšu portugalski tim vodio je sa 7:0 u ukupnom skoru.
Golovi su se ređali kao na traci.
Goste je u prednost doveo Pici u 9. minutu, potom je palicu preuzeo Bruma sa golovima u 13. i 16. minutu, dok je Al Musrati digao na 4:0 u 20. minutu.
Jedini gol za srpski tim postigao je Marko Rakonjac u 40. minutu.
Naravno, TSC je ispao iz kvalifikacija za Ligu šampiona, pa će tako igrati u Ligi Evrope.
Neće TSC mnogo žaliti što neće igrati u Ligi šampiona, jer je Braga ipak pokazala da ekipi iz Bačke Topole nedostaje kvaliteta za najveći stepenik u evropskom fudbalu.
Jedna utakmica kvalifikacija za Ligu šampiona privukla je mnogo pažnje, a to je duel Dinama iz Zagreba i AEK-a, naravno sve u senci onoga što se dešavalo u Atini gde je jedan navijač AEK-a ubijen.
Na kraju je na Maksimiru AEK slavio sa 2:1.
Domaći tim poveo je sa 1:0 u 39. minutu, Grci su prvo izjednačili u 59, a onda i preokrenuli duel i slavili u 90. minutu golom Galanopulosa.