Vojvodina - Partizan, fudbal - Sputnik Srbija

Partizan poražen u Azerbejdžanu – Jovanović sprečio veću katastrofu

Fudbaleri Partizana poraženi su u prvom mreču trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija od azerbejdžanskog Sabaha rezultatom 2:0. Lošu utakmicu odigrali su crno-beli koji nisu imali ideju ni konkretne, opasnije prilike, dok su na drugoj strani dve šanse realizovali Bojan Letić i Aleksej Isajev.
Nesigurno su fudbaleri Partizana otvorili utakmicu, a domaći tim to je pokušavao da koristi od samog starta pa se tako već u prvih pet minuta jasno videla veća inicijativa Sabaha.
Već u osmom minutu Til je imao odličnu šansu posle asistencije Bojana Letića, ali je šutirao preko gola. Crno-beli razbudili su se oko 12. minuta kada je Saldanja šutirao ka golu, precizno, ali nedovoljno jako, pa je rezultat ostao nepromenjen.
U narednih par minuta mogla je da se primeti inicijativa Partizana, pogotovo kada je Severina imao loptu blizu gola, međutim posle tog odbranjenog napada Sabah se vratio u napadački ritam.
Imali su crno-beli sreće u 28. minutu kada je Jovanović morao da vadi loptu iz gola, jer je Emanuel tokom prijema lopte najpre bio u ofsajdu, a onda je loptu i zahvatio rukom. Ritam igre je tih minuta opao, mada je posed lopte i dalje bio na strani domaćeg tima.
Delovalo je da će se poluvreme završiti mirno sa akcentom na odbrani oba tima, ali tokom isteka poslednjeg minuta nadoknade Nurijev i Kristijan dva puta su u nekoliko sekundi opasno zapretili golu Partizana kada se istakao golman crno-belih Aleksadar Jovanović.
Bilo je neophodno da Partizan preuzme kontrolu i da najpre pokuša da duže zadrži loptu jer je procenat poseda bio na strani Sabaha, 62 naspram 38 odsto. Posle prvih 45 minuta crno-belima imali su samo jedan ozbiljniji šut ka golu, dok su šest šuteva od kojih dva u okvir gola uputili fudbaleri domaćeg tima.
Sve ono što je bilo neophodno da poprave crno-beli nisu uspeli, a Sabah je svoj ritam nametnuo i već početkom drugog poluvremena. Sreća je još jednom pogledala Partizan jer je Nurijev propustio veliku priliku, ali u nastavku sreće više nije bilo.
U 69. minutu Bojan Letić iskusno je pao posle Severininog starta koji nije bio toliko oštar, ali je za sudiju bio dovoljno snažan da svira penal. Sjajni Jovanović još jednom je sačuvao gol, međutim samo minut kasnije Letić dolazi do odlične prilike posle kornera i donosi prednosti timu iz Azerbejdžana.
Nepuna četiri minuta kasnije usledila je katastrofa za Partizan kada je do gola stigao Aleksej Isajev.
Potišteni Partizan do kraja utakmice nije našao rešenje za ozbiljnije pretnje i delovalo je kao da su se pomirili sa porazom na koji će što pre morati da zaborave, a koji će u isto vreme morati da bude velika opomena.
Revanš meč igra se narednog četvrtka u Beogradu od 21 čas.
19:57 10.08.2023
90' – Kraj!
Partizan je poražen u Azerbejdžanu.
19:50 10.08.2023
90' – Još malo vremena
Sudija je odlučio da se igra još šest minuta.
19:42 10.08.2023
81' – Sve manje nade za crno-bele
Opao je ritam igre, fudbaleri domaćeg tima nemaju razloga da žure, a Partizan i dalje ne pronalazi način da ugrozi njihov gol.
19:34 10.08.2023
74' – Novi gol Sabaha!
Isaijev je strelac drugog gola za domaći tim.
19:30 10.08.2023
70' – Neverovatno...
Samo minut kasnije Bojan Letić, bivši fudbaler Radničkog iz Niša daje gol!
19:29 10.08.2023
69' – Jovanović brani penal!
Isaijev je šutirao, ali još jednom je fantastičan Jovanović!
19:28 10.08.2023
68' – Penal za Sabah!
Severina je napravio faul nad Letićem, mada se činilo da nije bilo kontakta za penal.
19:27 10.08.2023
65' – Izmene
Stojković, Šćekić i Pantić su na terenu.
19:23 10.08.2023
63' – Nova pretnja Sabaha
Posle kornera Šakla je loptu zahvatio glavom i uputio je ka golu, međutim iako je bilo opasno rezultat je ostao nepromenjen.
19:22 10.08.2023
62' – Napada Partizan
Antić je dobro centrirao, ali Saldanja nije uspeo da snažnije šutira ka golu već je samo jedva zakačio loptu. Ipak, vidi se veća inicijativa i pritisak koji prave crno-beli.
19:20 10.08.2023
59' – Belić predugo čekao
Mogli su crno-beli da napadnu posle velike greške Hadhuija, ali Belić je dugo čekao, spetljao se i na kraju upropastio priliku da se ugrozi gol protivnika.
19:17 10.08.2023
55' – Izmena
Bibars Natho ušao je u igru umesto Alda Kalululua.
19:13 10.08.2023
53' – Jovanović svetla tačka Partizana
Po sredini, iz daleka i slabo šutirao je Kanute, a Imanov je na golu Sabaha imao lak posao. Minut kasnije domaći tim već ponovo preti, a sjajni Jovanović ponovo interveniše.
19:09 10.08.2023
48' – Velika šansa za Sabah!
Neverovatno je kakvu su šansu propustili fudbaleri Sabaha! Nurijev je bio ispred gola u odličnoj poziciji, ali je oklevao da šutira i na kraju mu se to obilo o glavu.
19:06 10.08.2023
46' – Bez promena na startu drugog poluvremena
Nema promena u sastavu na početku drugog poluvremena, a iako su prvi napad imali fudbaleri domaćeg tima nije bilo ozbiljnije pretnje po Partizan jer su crno-beli brzo preuzeli loptu.
18:49 10.08.2023
45' – Kraj prvog poluvremena!
U završnici prvog poluvremena fokus oba tima bio je na odbrani, pa tako nije bilo puno rizika, međutim u poslednjem minutu nadoknade Jovanović sjajno brani i to dva šuta zaredom Nurijeva i Kristijana!
Posle 48 minuta igre posed lopte bio je na strani Sabaha, 61 odsto naspram 39 koliko je uspevao da je drži Partizan.
Zabeležen je po jedan šut u okvir gola, ali je ka samom golu domaći tim šutnuo čak pet puta dok je Partizan imao jednu konkretniju priliku.
18:47 10.08.2023
45' – Još se igra
Tri minuta nadoknade.
18:38 10.08.2023
38' – Spor ritam
Dobro fudbaleri domaćeg tima čuvaju Severinu, ritam igre je opao i nema konkretnijih prilika ni kod jednog tima.
18:34 10.08.2023
33' – Bez opasnijih pretnji
Menig je bio daleko, ali je odlučio da sam završi akciju međutim još jedna njegova lopta ide preko gola. Sabah nastavlja da napada, a crno-beli se brane.
18:28 10.08.2023
28' – Nevažeći gol Sabaha
Imao je Sabah ponovo napad, lopta je ušla u gol Partizana, ali Emanuel je prilikom prijem lopte igrao rukom,a bio je i u ofsajdu pa se tako njegov gol nije važio.