Vaterpolo Srbija - Sputnik Srbija

Nervozni Delfini doživeli težak poraz – Srbija bez finala Svetskog prvenstva

Vaterpolo reprezentacije Srbije nije uspela da se plasira u finale Svetskog prvenstva, pošto je poražena od Grčke sa 13:7, čime je propustila prvu šansu da obezbedi mesto na Olimpijskim igrama u Parizu naredne godine.
Srpski tim će ipak imati još dve prilike za to, a prethodno će se boriti za bronzanu medalju, prvo odličje na prvenstvu sveta još od 2017. godine, a plasman u četiri najbolje ekipe na planeti je svakako veliki uspeh za novu generaciju.
Delfini su dobro otvorili utakmicu golom Nikole Jakšića već u prvom minutu, ali već u trećem Grci su stigli do preokreta i od tog momenta Srbija nije uspevala da stigne do prednosti.
U drugoj deonici srpski vaterpolisti ušli su u deseti minut bez pogotka, a to je protivnik kaznio. Nije bilo ni sreće za srpski tim koji je pogađao prečke u bitnim trenucima.
Posle treće deonice Delfini su bili u zaostatku od četiri gola, da bi u poslednjoj deonici napravili razliku i od sedam golova prednosti.
Za kraj su Ubović i Rašović ublažili poraz. Za treće mesto Srbija će igrati protiv poraženog tima iz duela Mađarske i Španije.
11:16 27.07.2023
32' - Kraj utakmice! Srbija je poražena u polufinalu
Šteta, ali svakako veliki podstrek za novu generaciju Delfina.
11:04 27.07.2023
30’ – Rašović precizan
Smanjuje na 13:7.
11:02 27.07.2023
29’ – I opet...
Grčka vodi 13:6.
10:59 27.07.2023
28’ – Lepo
Ubović smanjuje na 12:6.
10:57 27.07.2023
27’ – I dalje...
Grčka vodi 12:5.
10:55 27.07.2023
26’ – Neverovatno...
Kakaris lagano za 11:5.
10:53 27.07.2023
26’ – Provera kaže – gol
Grčka vodi 10:5.
10:51 27.07.2023
25’ – Lopta za Grčku...
U brzom plivanju je izjednačeno na 2:2.
10:48 27.07.2023
24’ – Veliki zaostatak...
Srbija gubi 5:9 posle tri četvrtine.
10:47 27.07.2023
24’ – Jakšić!
Smanjuje na 9:5!
10:46 27.07.2023
23’ – Centar ponovo...
Papanastasiju vraća Grčku na 9:4.
10:45 27.07.2023
23’ – Bravo!
Milojević smanjuje na 8:4!
10:42 27.07.2023
21’ – Šteta...
Genidunijas matira Mitrovića za 8:3.
10:41 27.07.2023
20’ – Konačno!
Posle 19 minuta gol iz igre i konačno sa igračem više!
Lazić smanjuje na 7:3.
10:39 27.07.2023
19’ – Neverovatno...
Novi promašaj sa igračem više...
19’ – Sreća!
Ipak nema gola Argiropulosa!
10:38 27.07.2023
18’ – Rutinski...
Grčka lako do 7:2, lob udarcem Funtulisa.
10:37 27.07.2023
18’ – Čemu žurba?
Ubović je iz prve probao, bez potrebe i lopta je otišla pored gola.
10:36 27.07.2023
17’ – Lopta za Srbiju!
Vreme je za pravi napad!
10:32 27.07.2023
16’ – Srbija gubi!
Mnogo pogođenih prečki, promašenih napada, odbrana jeste bila dobra, ali je to slaba uteha.
Srbija gubi 2:6.