Zvezda - Fiorentina, prijateljska utakmica - Sputnik Srbija

Zvezda na generalnoj probi protiv Fiorentine – odličan 5!

Ako se po Fiorentini dan poznaje - Zvezda je spremna za Ligu šampiona. Srpski prvak je demolirao italijanskog prvoligaša na „Marakani“ pred blizu 37.000 gledalaca, na generalnoj probi uoči starta nove sezone sa 5:0. Svih pet golova pali su u prvom poluvremenu.
Očajni gosti uspeli su donekle da poprave utisak u drugom poluvremenu, i to nakon što su bili razbijeni i pregaženi u uvodnih 27 minuta duela na našem najvećem stadionu.
Oni su verovatno shvatili ovaj meč kao prijateljski, jer su na početku priprema, dok je ekipa izraelskog stručnjaka Baraka Bahara ušla u meč kao da igra važnu evropsku utakmicu i to se odrazilo na rezultat.
U takvoj atmsferi Zvezda je zgromila Fiorentinu, a sa pet golova za 18 minuta učinila da ovaj duel podseti na neki od prošlogodišnjih u Superligi protiv nedoraslih protivnika. Olanjinka dva puta, Kraso, Ivanić i Bukari iz jedanaesterca bili su strelci za crveno-bele.
© Sputnik / Sputnjik/Lola ĐorđevićZvezda - Fiorentina, prijateljska utakmica
Zvezda - Fiorentina, prijateljska utakmica - Sputnik Srbija, 1920, 26.07.2023
Gosti rastrzani i nemoćni, Luka Jović odsečen i bezopasan, a golman domaćih Glazer je ukrotio sve bezopasne udarce gostiju. Zvezda je lako mogla da da sedam ili osam u prvom poluvremenu, ali su stativa i sreća sačuvali mrežu očajnog golmana Teraćijana.
U drugom poluvremenu gledali smo reviju izmena na obe strane i nezanimljiv fudbal. Nikola Milenković je dobio priliku u redovima gostiju, a Barak Bahar na drugoj strani ubacio u igru mlade snage u vidu Nedeljkovića, Šljivića, Lekovića, Kabića, Lučića, ali bez preterane opasnosti po gol rivala.
Nema šta, Zvezda je bila večeras kvalitetna, uigrana i motivisana, jedini „problem“ je što do početka Lige šampiona ima još mesec i po dana. Za ovo što su crveno-beli prikazali večeras može se reći samo - odličan 5!
CRVENA ZVEZDA - FIORENTINA 5:0 (5:0)
/Olanjinka 8, 23, Kraso 11, Ivanić 14, Bukari 27. penal/
Stadion: Rajko Mitić
Gledalaca: 36.822
Sudija: Miloš Milanović
CRVENA ZVEZDA (3-4-1-2): Glazer (od 60. Popović) – Degenek (od 46. Spajić), Mijailović (od 71. Nikolić), Rodić (od 60. Leković) – Bukari (od 60. Lučić), Kangva (od 79. Kabić), Stamenić (od 71. Ado), Mitrović (od 60. Azarov) – Ivanić (od 60. Šljivić) – Kraso (od 60. Mijatović), Olanjinka (od 46. Nedeljković).
FIORENTINA (4-2-3-1): Teraćano - Dodo, Martinez, Ranijeri, Biragi - Dankan, Mandragora - Ikone, Bonaventura, Sabiri - Jović. Igrali su još: Serafolini, Milenković, Parisi, Artur, Kuame, Kabral, Kastrovili, Brekalo, Kajode.
Direktan prenos mogli ste da pratite i na Sputnjik sportu
21:56 26.07.2023
90' – Kraj meča!
Mogao je Brazilac Artur Kabral u finišu do utešnog pogotka, ali mu je golman Popović odbranio zicer jedan na jedan. Slabije drugo poluvreme od prvog, ali zaslužena pobeda Crvene zvezde na kraju na generalnoj probi pred novi šampionat.
21:23 26.07.2023
60' – Bez uzbuđenja
Oboren je tempo igre u drugom poluvremenu, Zvezda se očigledno zadovoljila prednošću iz prvih 45 minuta, dok Viola pokušava da organizuje konkretan napad.
21:15 26.07.2023
Predsednik Vučić gleda rapsodiju Zvezde
Među posetiocima Zvezdine generalne probe protiv Fiorentine je i predsednik Srbije Aleksandar Vučić koji se nalazi u loži Marakane.
Aleksandar Vučić, Zvezda - Fiorentina - Sputnik Srbija
21:08 26.07.2023
46' – Počinje drugo poluvreme!
Videli smo brojne izmene na obe strane. Nikola Milenković je u timu Viole u drugom poluvremenu, Luka Jović je otišao na klupu za rezerve.
20:48 26.07.2023
45' – Kraj prvog poluvremena!
Zvezda je dala pet, a lako mogla i sedam ili osam. Gosti su šokirani, trener Italijano ih nije odveo u svlačionicu već pozvao da sednu na klupu za rezerve.
20:41 26.07.2023
40' – Nemoć gostiju i stativa Krasoa
Pokušali su nekoliko puta sa distance igrači iz Firence, ali je golman Glazer zaustavio sve udarce gostiju. Na drugoj strani malo je falilo da bude i 6:0 jer je Kraso pogodio stativu.
20:29 26.07.2023
27' – Petarda!
Bukari je precizan sa 11 metara za 5:0.
20:26 26.07.2023
23' – Olanjinka! Zvezda vodi 4:0!
Kao grupa građana su gosti iz Firence večeras na Marakani, crveno-beli ih ponižavaju, a Olanjinka stiže do drugog pogotka na meču.
20:18 26.07.2023
14' – Gol! Mirko Ivanić za 3:0!
Ne znaju gde su fudbaleri iz Firence, potpuno razbijeni, a kapiten na ovom meču Ivanić povećava prednost crveno-belih na 3:0.
20:14 26.07.2023
11' – Gol! Kraso za 2:0!
Prošetao se napadač iz Obale Slonovače pored kapitena gostiju Biragija i precizno matirao golmana Teraćijana. Dva gola Zvezde za tri minuta!
20:11 26.07.2023
9' – Gol! Olanjinka kažnjava kiks Martineza!
Oklevao je Argentinac sa loptom, prikrao mu se Nigerijac, ukrao loptu i poslao u nebranjenu mrežu. Poklon gol za Zvezdu.
20:02 26.07.2023
1' – Utakmica je počela
S centra prvi kreću crveno-beli, glavni sudija je Miloš Milanović.
19:24 26.07.2023
Novi dresovi
Zvezda će na ovom meču nastupiti u novoj garnituri dresova.
19:18 26.07.2023
Zvezda bez kapitena
Kapiten Aleksandar Dragović nije u sastavu crveno-belih za ovaj meč zbog povrede. Umesto njega debituje Miloš Degenek.
CRVENA ZVEZDA (3-4-1-2): Glazer - Degenek, Mijailović, Rodić - Bukari, Kangva, Stamenić, Mitrović - Ivanić - Kraso, Olajinka.
19:06 26.07.2023
Luka Jović od starta
Fiorentina je već saopštila sastav za ovu utakmicu. Luka Jović će biti starter protiv kluba u kome se afirmisao. Od standardnih igrača nema Sofijana Amrabata i Nikolasa Gonzalesa, koji nisu doputovali sa ekipom.
19:05 26.07.2023
Zvezdaška euforija na maksimumu
Novi trener iz Izraela, pojačanja iz Sent Etjena i Slavije Prag i svih sedam pobeda u pripremnom periodu, podigli su euforiju takozvane zvezdaške javnosti na maksimum. Iako sezona zvanično još nije počela, svi u Ljutice Bogdana pričaju o proleću u Evropi. Možda duel sa nedavnim finalistom Lige konferencija pokaže koliko su ambicije crveno-belih realne.
18:57 26.07.2023
Dobro došli
Pratićemo prijateljski meč između Crvene zvezde i Fiorentine, poslednju proveru srpskog šampiona uoči starta nove sezone. Utakmica počinje od 20 časova na popularnoj „Marakani“.