Moskovljanka ostala bez vimbldonske krune!

© AP Photo / Kirsty WigglesworthJelena Ribakina
Jelena Ribakina - Sputnik Srbija, 1920, 12.07.2023
Jelena Ribakina, rođena Moskovljanka koja nastupa pod zastavom Kazahstana, neće uspeti da odbrani titulu šampionke Vimbldona pošto je u borbi za polufinale poražena od Ons Žabur iz Tunisa sa 6:7, 6:4, 6:1.
Ribakina je prošle godine uspela da savlada upravo Žabur u finalu Vimbldona za titulu, ali joj se rivalka iz Tunisa revanširala ovoga puta.
I to na identičan način, prošle godine je prva do seta stigla Žabur, slavila je Ribakina, a sada su se stvari promenile.
Ribakina je stigla prva do seta i to posle taj-brejka, delovalo je da ide ka pobedi u dva seta, ali su se stvari promenile u drugom.
Mnogo brejk lopti su propustile obe teniserke, ali je Žabur bila prisebnija u desetom gemu, prvu priliku za brejk i set je iskoristila za izjednačenje.
I kao da je to potpuno izbacilo Ribakinu iz ritma, Žabur je povela sa 3:0, napravila je brejk i u šestom gemu, a u sedmom je iskoristila prvu meč loptu.
Žabur će se u borbi za finale sastati sa Arinom Sabalenkom koja je prethodno savladala Medison Kiz iz Amerike.
Vimbldon i dešavanja na njemu bili su jedna od tema novog izdanja emisije „Sputnjik sport“: