Cicipas „tukao“ Marija u spektaklu Vimbldona – zakazan duel protiv Lasla Đerea

© AP Photo / Alberto PezzaliStefanos Cicipas i Dominik Tim
Stefanos Cicipas i Dominik Tim - Sputnik Srbija, 1920, 07.07.2023
Sjajni duel između Endija Marija i Stefanosa Cicipasa u drugom kolu Vimbldona završen je pobedom Grka - 7:6, 6:7, 4:6, 7:6, 6:4. Inače, ovaj duel sa pažnjom je pratio Laslo Đere jer je znao da će igrati protiv pobednika u trećem kolu.
Ovaj blokbaster od duela započet je noć ranije, Cicipas je dobio prvi set u taj-brejku, potom je Endi Mari uzvratio istom merom, a onda i poveo sa 2:1 u setovima pre nego što je duel prekinut zbog mraka.
Svaki poen Mari je proslavljao kao da je dao gol u fudbalu, a publika je navijala kao da je u pitanju Dejvis kup duel.
Treba reći da je Mari sinoć, poen pred kraj duela, zadobio povredu prepone, pa je bilo pitanje kako će se to odraziti na njegovu igru u nastavku.
Verovatno je na razvoj meča uticala i jedna situacija u kojoj Mari nije tražio čelendž, a trebalo je, pa se kasnije dodatno razljutio na svoj boks. Da jeste tražio, imao bi brejk šansu u četvrtom setu.
Ovako, Cicipas je prvo dobio taj-brejk četvrtog seta, a onda i peti i uspeo je da nadjača i protivnika i publiku.
Velika pobeda za Cicipasa.
Gubio je 1:2 u setovima, dobio oba seta danas i plasirao se u narednu rundu gde ga čeka Laslo Đere.
Ranije je španski teniser Karlos Alkaras plasirao u treće kolo Vimbldona pošto je savladao Francuza Aleksandra Milera rezultatom 3:0 (6:4, 7:6 (7:2), 6:3), za dva sata i 33 minuta igre.
Poljski teniser Hubert Hurkač plasirao se u treće kolo Vimbldona, gde će igrati protiv pobednika meča Novak Đoković - Sten Vavrinka.
Hurkač, 17. na ATP listi, je neočekivano lako savladao Italijana Lorenca Musetija 3:0 (7:6 (7:4), 6:4, 6:4) za dva sata i šest minuta.
Pobedu je ostvario i Andrej Rubljov prtiv Davida Gofana u četiri seta - 6:3, 6:7, 7:6, 6:2.