Novak Đoković - Sputnik Srbija

Đoković obuzdao „raspucanog“ Tompsona – sigurna pobeda za treće kolo Vimbldona!

Novak Đoković, najbolji teniser svih vremena, plasirao se u treće kolo Vimbldona sigurnom pobedom nad Džordanom Tompsonom iz Australije u tri seta, 6:3, 7:6, 7:5, a u narednoj rundi takmičenja igraće sa boljim iz duela između Tomasa Ečeverija i Stena Vavrinke.
Đoković nije imao lak posao, Australijanac Tompson je demonstrirao sjajne servise, ali je i srpski teniser odgovarao na sličan način.
Uz to, Đokovićevi uzvratni udarci su često bili neuhvatljivi za Tompsona koji je želeo da igru prebaci na mrežu, međutim ta taktika nije urodila plodom protiv najboljeg tenisera svih vremena.
Čak 21 as udarac je upisao Tompson, Đoković je imao osam, nije dozvolio protivniku nijednu brejk priliku uz visok procenat osvojenih poena prilikom prvog servisa, ali je slabo koristio brejk šanse, tek jednu od četiri.
Ipak, petu je realizovao kada je najviše trebalo, na meč loptu u 12. gemu trećeg seta, za 350. Grend slem pobedu u karijeri.
Đoković je fenomenalno otvorio duel, dominirao je u svojim gemovima i najavljivao napad na rivala, što se dogodilo u šestom gemu gde je poveo sa 4:2.
Set je okončao u devetom gemu bez izgubljenog poena, iskoristivši prvu priliku za to, a u drugom nije uspeo da napravi brejk, propustio je dve šanse za to pa se moralo u taj-brejk.
Ali, tu je Novak na svom terenu, naveo je Tompsona na duplu servis grešku i ponovo iskoristio prvu set loptu za vođstvo od 2:0.
Kako je vreme odmicalo tako je Tompson igrao sve otvorenije, Đoković u trećem gemu nije uspeo da stigne do brejk prilike sve do 12. gema, ali je uspeo da je iskoristi na najbolji način, za brejk, set i meč.
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik.
20:37 05.07.2023
6:3, 7:6, 7:5 – Kraj! Pobeda Đokovića!
Fenomenalnom skraćenom dijagonalom Đoković je osvojio prvi poen, naredni ritern nije bio dobar, ali je sledeći bio odličan pošto je Tompson lopticu izbacio u aut.
Do izjednačenja Tompson je stigao sjajnim plasiranjem lopte bekhendom gotovo iz mesta, ali je Đoković došao do meč lopte odličnom reakcijom na skraćenu loptu.
I iskoristio je za pobedu!
20:31 05.07.2023
6:3, 7:6, 6:5 – Siguran Đoković
Nije bilo dilema u ovom gemu.
20:29 05.07.2023
6:3, 7:6, 5:5 – Tompson na nivou
Na mreži su se završila uvodna dva poena, po jedan su osvojila obojica tenisera.
Usledila su dva čudna poena posle kojih su se obojica izvinjavala, Tompsonu je zatim „zadrhtao“ prvi servis, međutim spektakularan poen koji je usledio pripao je Australijancu i umesto meč lopte za Đokovića bila je gem prilika za Tompsona.
Neverovatnim volejem Tompson je uspeo da stigne do 5:5.
20:23 05.07.2023
6:3, 7:6, 5:4 – Odličan Novak
Duga razmena je najpre pripala Tompsonu, Novak je potom osvojio dva poena, a odličnim poenima zatim i završio gem.
20:19 05.07.2023
6:3, 7:6, 4:4 – Dramatično!
Došao je Tompson na korak od završetka gema, Đoković se riternom približio na poen zaostatka, a potom je izborio izjednačenje.
Mali aut posle Novakovog udarca je doneo Tompsonu gem loptu, a duplom servis greškom rival je doprineo novom izjednačenju.
Ipak, stekao je prednost koju je i iskoristio.
20:12 05.07.2023
6:3, 7:6, 4:3 – Nema problema!
Učinilo se na momenat da Tompson može da napadne, ali je Novak servisom ponovo reagovao.
20:08 05.07.2023
6:3, 7:6, 3:3 – Novaka muči servis protivnika
Novak je imao problema sa čitanjem servisa protivnika, Tompson se razgoropadio i rutinski odbranio svoj gem.
19:56 05.07.2023
6:3, 7:6, 1:1 – Sigurni serviseri
Nema šansi za brejk.
19:44 05.07.2023
6:3, 7:6 – I drugi set za Đokovića!
Duplom servis greškom Tompsona Novak je poveo sa 3:1, a as udarcem je stigao do 5:2.
Smanjio je Australijanac razliku, nošen povicima sa tribina, ali je potom Novak asom iz drugog servisa stigao do dve set lopte.
Iskoristio je prvu i poveo sa 2:0!
19:37 05.07.2023
6:3, 6:6 – Ide se u taj-brejk!
Set će biti odlučen u dodatnom periodu.
19:32 05.07.2023
6:3, 5:6 – Tompson u ritmu
Uzeo je Tompson prva dva poena, potom je pogrešio, ali je briljantnom reakcijom na mreži došao do dve prilike da završi gem.
Iskoristio je prvu, as udarcem.
19:28 05.07.2023
6:3, 5:5 – Napeto!
I ponovo je Tompson došao do 40:40 na Đokovićev servis, ali je usledila „bomba“ od preko 200 kilometara na sat za prednost srpskog tenisera.
Narednim servisom je izbacio protivnika iz polja, poen je ipak potrajao i završen je greškom Tompsona.
19:22 05.07.2023
6:3, 4:5 – Siguran Tompson
Nije Đoković uspeo da stvori šansu za brejk.
19:19 05.07.2023
6:3, 4:4 – Nije sjajno...
Namučio se Đoković, Tompson je stigao do 40:40, ali je zatim Novak odlično odigrao i novim dobrim smeč udarcem stekao prednost.
I iskoristio je za kraj teškog gema.
19:13 05.07.2023
6:3, 3:4 – I još jedna propuštena šansa za Đokovića
Odličnim volejima Tompson je došao do šanse da završi gem, ali je potom Đoković srećno stigao do izjednačenja.
Usledio je odličan ritern, Tompson nije uspeo da odigra dobro i Novak je stekao novu brejk šansu.
Tompson je 11. as udarcem izjednačio, narednim servisom i stekao prednost, a potom i završio gem.
19:02 05.07.2023
6:3, 2:3 – Novak propustio brejk loptu
Niz slajs udaraca okončan je promašajem Tompsona za izjednačenje na 30:30, a potom je Đoković iskoristio laku loptu za brejk priliku.
Okliznuo se Novak u narednom poenu i nije uspeo da ostane u ritmu, Tompson je izjednačio, a potom i poveo jer je Đoković odigrao veoma loš udarac, ostavivši rivalu mnogo prostora.
Narednim servisom Tompson je završio gem.
18:56 05.07.2023
6:3, 2:2 – Komplikovano...
Tompson je pustio ruku, ali je Đoković uspeo da ukroti nalet protivnika.
18:52 05.07.2023
6:3, 1:2 – Zamalo!
Novak je stigao na korak do izjednačenja i prilike za brejk, ali je srećnim udarcem Tompson okončao gem.
18:47 05.07.2023
6:3, 1:1 – Novak izgubio prvi poen na prvi servis
Ali, reagovao je prvim as udarcem za izjednačenje.
18:39 05.07.2023
6:3 – Set za Đokovića!
Bez većih problema, sa 17 osvojenih poena iz 17 prvih servisa, Đoković osvaja prvi set!