Zvezda i Zenit - Sputnik Srbija

Zvezda zablistala protiv Zenita

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Zenit u prijateljskom meču u Sankt Peterburgu sa 2:1. Golove za srpskog šampiona postigli su Ivanić u 39. i Kraso iz penala u 88. dok je strelac za domaćine bio Kijeros u 62. minutu.
Tek iz sedmog pokušaja crveno-beli su uspeli da nanesu poraz ruskom šampionu u sada već tradicionalnom odmeravanju snaga dva tima. Prethodnih šest mečeva dobio je Zenit, a srpski šampion ovog puta konačno iskoristio greške rivala.
Zvezda je na teren izašla u neobičnoj postavi, bez klasičnog levog beka, u formaciji sa tri defanzivca u kojoj je defanzivni vezista Mijailović igrao „libera“.
I umalo da se takva zamisao obije o glavu crveno-belima, Zenit je lako pronalazio rupe u odbrani, mnogo posla imao je golman Glazer, ali domaći igrači nisu bili dovoljno precizni pa je mreža gostiju ostala netaknuta.
Polako se Zvezda oslobađala pritiska, vršila je pritisak na odbranu Zenita i to joj se isplatilo u 39. minutu, Mitrović je kao levokrilni bek centrirao u kazneni prostor, a Ivanić je ušao na poziciju centralnog napadača i glavom poslao loptu u mrežu.
Vredi napomenuti, pre toga je Zvezda umalo dobila priliku za penal posle pada Olajinke u kaznenom prostoru Zenita, ali su arbitri promenili odluku i dosudili ofsajd.
Zvezda i Zenit - Sputnik Srbija, 1920, 04.07.2023
Rusi lepo dočekali Srbe – Mesečina i Užičko kolo sa razglasa, „Bože pravde“ pre utakmice
Za petnaestak minuta u drugom poluvremenu obe ekipe su bile veoma aktivne, a to se više isplatilo domaćima koji su u 62. izjednačili preko Kijerosa.
Zvezda je na drugoj strani ozbiljno zapretila preko mladog rezerviste Šljivića u 69. minutu kada je šutirao preko gola sa oko 17 metara. Trener Bahar je u finišu ukazao šansu i novom napadaču Krasou, kao i Kangvi koji je loše šutirao u sjajnoj kontri posle kornera u 81. minutu.
Do pobede crveno-beli sustigli u 88. minutu. Defanzivac Zenita nespretno je oborio Kingsa Kangvu, a sudija odmah pokazao na belu tačku. Siguran egzekutor bio je novajlija iz Sent Etjena Kraso koji je postigao prvenac u crveno-belom dresu.
Zenit je na drugoj strani mogao do izjednačenja u 90. minutu, ali je golman Glazer sjajno zaustavio udarac glavom Mostovoja i sačuvao pobedu crveno-belima, premijernu na turniru u Sankt Peterburgu.
Ono što može da raduje sve poklonike crveno-belih je dobro izdanje mladih fudbalera - Nedeljkovića, Mijatovića, Šljivića, Lučića, pa i novajlije iz Kopenhagena Stamenića, koji su uz golmana Glazera imali zapažene uloge.
Zvezdu u nastavku turnira u Rusiji očekuju dueli s Nefčijem (8. jula) i Fenerbahčeom (12. jula).
Tok meča mogli ste da pratite uz Sputnjik:
20:35 04.07.2023
90’+3’ – Kraj utakmice, pobeda Zvezde!
20:24 04.07.2023
90’ – Glazer!
Sreća za Zvezdu, iz sjajne šanse Mostovoj je pogodio izraelskog golmana u ruku. Samo korner za Zenit.
20:22 04.07.2023
88’ – Gol! Kraso!
Zvezda vodi sa 2:1, siguran egzekutor je novajlija iz Sent Etjena.
20:21 04.07.2023
87’ – Penal za Zvezdu!
Oboren je Kings Kangva.
20:16 04.07.2023
81’ – Kangva!
Sevnula je kontra Zvezde posle kornera, Bukari je odložio loptu za Kangvu koji je loše šutirao iskosa pa je propala lepa prilika.
20:14 04.07.2023
80’ – Mrtvilo!
Zenit ima inicijativu, Zvezda se brani, nema uzbuđenja.
20:06 04.07.2023
69’ – Šljivić!
Oprobao je udarac sa oko 17 metara po sredini, lopta je otišla preko gola.
19:56 04.07.2023
62’ – Izjednačenje!
Kijeros poravnava na 1:1!
19:49 04.07.2023
55’ – Velika šansa!
Mladi Nedeljković je tražio Stamenića, ali je Vasiljev odlično reagovao.
19:47 04.07.2023
52’ – Otvorena igra na obe strane
Zvezda je ofanzivna, Zenit čeka priliku za kontranapad.
19:22 04.07.2023
45’ – Poluvreme, Zvezda vodi!
Mnogo šansi je imao Zenit, ali je Zvezda prva uspela da stigne do gola i vodi sa 1:0.
19:18 04.07.2023
43’ – Mitrović opasan!
Dobar pokušaj iz daljine, ali izblokiran.
19:15 04.07.2023
40’ – Gol! Ivanić!
Glavom pogađa vezista Zvezde posle odličnog centaršuta Mitrovića!
Zvezda vodi 1:0.
19:08 04.07.2023
33’ – Nema penala za Zvezdu!
Ofsajd!
19:06 04.07.2023
31’ – Penal za Zvezdu!
Olajinka je pao u kaznenom prostoru Zenita!
19:03 04.07.2023
28’ – Opet...
Glazer spasava Zvezdu!
19:02 04.07.2023
27’ – Reaguje Mijailović!
Sprečio je šansu za Zenit!
18:59 04.07.2023
23’ – Glazer spasao Kangu!
Kanga je izgubio loptu u opasnoj zoni, lopta je stigla do Mantuana, a potom je Glazer čudnovatom reakcijom odbranio.
Ostaje 0:0.
18:54 04.07.2023
19’ – Treći žuti karton
Brazilci iz Zenita su veoma agresivni, na zemlji je ostao mladi Mijatović.
18:48 04.07.2023
13’ – Nema penala za Zvezdu
Sudija je dobio signal iz VAR sobe, a potom i potvrdu da nema penala.