Polovičan program zbog „stare boljke“ – uz Karlosovo olakšanje i Jelenin „trening živaca“

© AP Photo / Alastair GrantVimbldon
Vimbldon - Sputnik Srbija, 1920, 04.07.2023
Drugog dana Vimbldona kiša ponovo pravi probleme, niz mečeva je otkazan, ali se igralo na Centralnom terenu gde su pobede uspeli da upiišu Karlos Alkaras i Jelena Ribakina.
Imali su sreće Karlos Alkarasa, prvi reket sveta, i aktuelna šampiona Jelana Ribakina koji su zasluženo mogli da igraju pod zatvorenim krovom koji nije pravio probleme kao Novaku Đokoviću prethodnog dana.
Alkaras je protiv Žeremija Šardija ekspresno posle 15 minuta već imao 5:0 u prvom setu, da bi posle samo 23 osvojio i set i ostavio Fracnuza na nuli.
Nova dva brejka Španac je napravio u drugom setu i tako stigao do velike prednosti koju Šardi nije uspeo da smanji ni posle sjajne borbe u trećem setu.
Francuz je pružio na kraju dobar otpor i čak Alkarasu oduzeo servis gem, međutim, to je bilo sve što je uspeo jer su usledila dva brejka mladog Španca. Naredni meč Karlos igra protiv boljeg iz duela Muler-Rinderkneš.
Jelena Ribakina nije tako lako opravdala ulogu favorita, ali je posle prvog seta napravila preokret i na kraju slavila rezultatom 4:6, 6:1, 6:2.
Delovalo je da će Jelena imati težak posao protiv Amerikanke međutim u drugom i trećem setu podigla je nivo tenisa i odigrala fantastično!