- Sputnik Srbija, 1920, 26.08.2021
DRUŠTVO
Društvene teme, zanimljive priče, reportaže, događaji, festivali i kulturna dešavanja iz Srbije, i ostatka sveta

Australijska kompanija traži od Maska 666 hiljada dolara na ime duga „Tvitera“

© AP Photo / John RaouxOsnovatelь SpaceX Ilon Mask šutit s žurnalistami, delaя vid, čto iщet otvet na vopros po mobilьnomu telefonu vo vremя press-konferencii
Osnovatelь SpaceX Ilon Mask šutit s žurnalistami, delaя vid, čto iщet otvet na vopros po mobilьnomu telefonu vo vremя press-konferencii - Sputnik Srbija, 1920, 03.07.2023
Pratite nas
Kompanija „Tviter“, u vlasništvu Ilona Maska, suočava se sa još jednom tužbom nakon što je optužena da nije platila kiriju za kancelarije u Londonu, Dablinu, Sidneju i Singapuru.
Kompanija „Fasilitejt“ sa sedištem u Sidneju traži isplatu preko milion australijskih dolara (666.000 američkih dolara) za navodna dugovanja koja datiraju još od oktobra prošle godine, kada je Ilon Mask kupio tehnološkog giganta.
„Fasilitejt“ je obezbedio instalaciju senzora u Londonu i Dablinu i opremanje kancelarije u Singapuru, dok je u Australiji otkazao kancelariju „Tviteru“u Sidneju i privremeno uskladištio njen sadržaj, navodi se u dokumentima do kojih je došao „Gardijan“, prenosi RTS.
Iz te kompanije navode da od Maskovog preuzimanja, „Tviter“ nije osporio fakture, već ih jednostavno nije platila. „Fasilitejt“ traži naknadu štete i troškova.
To nije jedina kompanija koja je tužila „Tviter“, otkako ga je Mask preuzeo.
„Fasilitejt“ je saopštio da su Maskove odluke odbile oglašivače i izazvale finansijsku krizu kompanije.
„Tviter je odgovorio kampanjom ekstremnog stezanja kaiša koja je zahtevala da ga tuže skoro svi kojima duguje novac. Prestao je da plaća zakup nekih svojih kancelarija i da plaća za nekoliko usluga koje još uvek koristi. Tviter je takođe otkazao mnoge ugovore i prestao da plaća ljudima kojima duguje novac“, navodi „Fasilitejt“.
„Tviter“ se već suočio sa tužbama zbog navodnog neplaćanja kirije za kancelarije širom sveta.
Postojale su i spekulacije da je odluka kompanije da ograniči broj tvitova koje mogu da vide neverifikovani korisnici na 600 dnevno bila rezultat toga što „Tviter“ nije platio račune za usluge koje omogućavaju nesmetan rad, iako je Mask tvrdio da je to ograničenje trebalo da bude uvedeno zbog „grebanja“podataka.
Kao deo masovnih otpuštanja nakon Maskovog preuzimanja krajem prošle godine, kompanija više nema odeljenje za štampu. Zahtev za komentar o slučaju poslat na bivšu kontakt e-poštu primio je emotikon kao automatski odgovor, navodi „Gardijan“.
Sve vesti
0
Da biste učestvovali u diskusiji
izvršite autorizaciju ili registraciju
loader
Ćaskanje
Zagolovok otkrыvaemogo materiala