Dva lica Srbije i Pirova pobeda za kraj

© Foto : FIVBTijana Bošković
Tijana Bošković - Sputnik Srbija, 1920, 02.07.2023
Odbojkašice Srbije pobedile su selekciju Bugarske posle velike borbe i pet setova, rezultatom 20:25, 25:16, 25:14, 17:25, 15:4, čime su okončale učešće u Ligi nacija bez plasmana na Fajnal-ejt.
Dva lica Srbije na oproštaju od Lige nacija, i šesta pobeda posle dramatičnih pet setova uz mnogo uspona i padova.
Prvi i četvrti set pokazali su brojne slabosti, dok su drugi, treći i peti bili daleko bolji.
Crvena zvezda - Sputnik Srbija, 1920, 02.07.2023
Zvezda stigla u Rusiju – u najjačem sastavu udara na Zenit
Znalo se još posle poraza od Dominikanske Republike u subotu da će Srbija teško do Teksasa i završnog turnira, jer nije bilo realno očekivati da će favoriti, poput Kine i Japana kiksnuti. Samim tim, pobeda nad Bugarkama bila je, očekivano, Pirova.
Početak je bio loš, izgubile su srpske gracie uvodni set rezultatom 25:20, ali je u nastavku došlo do "buđenja". Sara Lozo se razigrala, a pratila ju je Maja Aleksić, pa je četa Italijana Đovanija Gvidetija uspela da veže dva seta i da preokrene rezultat.
Ipak, ponovo je došlo do pada u igri evropskih i svetskih šampionki, koje su lako izgubile četvrti set - 17:25.
Tada je stvar u ruke uzela najbolja odbojašica planete Tijana Bošković, koja je igrala daleko slabiju minutažu nego protiv Dominikanki, kada je isporučila čak 31 poen. Tijana je s lakoćom rešavala veliki broj situacija i vodila je Srbiju do Pirove pobede, a susret s Bugarkama okončala je sa 14 poena.
Najefikasnija u redovima Srbije bila je Lozo sa 17 poena, dva manje imala je Aleksićeva.
Odbojkašice Srbije će po svemu sudeći takmičenje u ovoj sezoni Lige nacija završiti kao prve ispod crte, odnosno na devetoj poziciji.
Pogledajte novu epizodu emisije Miljanov korner.