Evropa se „zakotrljala“ spektaklom u režiji Podgoričana

© AFP 2023 / SAVO PRELEVICBudućnost Podgorica
Budućnost Podgorica - Sputnik Srbija, 1920, 27.06.2023
Fudbalska sezona u Ligi šampiona je startovala pretkvalifikacionim turnirom na Islandu i prvu pobedu na putu ka eliti ostvarila je ekipa podgoričke Budućnosti nad ekipom Atletika iz Andore sa 3:0.
Utakmica je imala spektakularne događaje, najpre je Budućnost povela u 14. minutu golom Balše Sekulića iz penala.
Sedam minuta kasnije Aleks Sančes, igrač tima iz Andore je postigao autogol i sa rezultatom 2:0 Budućnost je otišla na poluvreme.
Podgorički sastav je nastavio sa dobrom igrom, ali je sledeći pogodak poništen jer je Petar Grbić bio u ofsajd poziciji u 56. minutu.
Ipak, četiri minuta potom Sekulić je postigao svoj drugi gol na utakmici za konačnih 3:0.
Zanimljivo je reći da je član ekipe Budućnosti Marko Pavlovski, nekadašnji kapiten mlade reprezentacije Srbije.
Na turniru učestvuju koš ekipe Tre Pene iz San Marina i Brajdablika sa Islanda – pobednik će u finalu turnira igrati protiv Budućnosti za plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona.
U slučaju da Budućnost prođe u prvo kolo kvalifikacija igraće protiv irskog Šamroka.