Srbija i Velika Britanija - Sputnik Srbija

Nogić „napisala diplomski“ protiv Britanki – Srbija u četvrtfinalu Evrobasketa!

Košarkašice Srbije plasirale su se u četvrtfinale Evropskog prvenstva pobedom nad Velikom Britanijom od 66:60. Utamicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Srbija će u četvrtfinalu igrati protiv Belgije.
Jovana Nogić je bila odlična sa 16 poena, četiri skoka i jednom asistencijom. Kod protivnica Fadžbenl je dala 20, a Vinterburn 13. Ivon Anderson je ubacila 10, koliko je dala i Maša Janković.
Bila je to jako teška, tesna i neizvesna utakmica, a svaki koš slavio se kao gol. Gledali smo i teške promašaje, mnogo nervoze, a u svemu se Srbija tokom 30 minuta igre nešto bolje snalazila.
Ivon Anderson diktirala je ritam, Saša Čađo se pokazala u šutu za tri poena, a Jovana Nogić je dobrim poenima i minutima pokazala zašto na nju treba da se računa i u sadašnjosti i u budućnosti.
Sa druge strane Fadžbenle i Vinterburn pravile su kontratežu Marininim lavicama i sve se rešavalo u poslednjoj četvrtini.
Na kraju su Marinine lavice imale dovoljno snage da slave i da se plasiraju u četvrtfinale!
Tamo ih čeka Belgija.
Podsećanja radi, Srbija brani titulu šampiona Evrope.
Utakmicu ste mogli da pratite uživo uz Sputnjik.
Poslednji minut
Igra se poslednji minut. Srbija vodi četiri poena razlike. Na drugoj strani pogađa Maša Janković - 64:58!
22:42 20.06.2023
Poslednja dva minuta
Srbija vodi šest poena prednosti, Krajišnik hvata veoma bitan ofanzivni skok.
22:39 20.06.2023
36' – Malo nedostaje do četvrtfinala
Jovana Nogić je donela nove poene za našu reprezentaciju - 59:52
22:31 20.06.2023
33' – Janković!
Koš Maše Janković, Srbija beži na 51:44 što je u ovakvoj utakmici velika prednost.
22:27 20.06.2023
31' – Anderson
Pogodila je polaganje Anderson, tako da je prednost naših devojaka narasla na 47:42
22:24 20.06.2023
30' – 45:42
Srbija vodi i 10 minuta je deli od prolaska u četvrtfinale Evropskog prvenstva.
22:15 20.06.2023
27' – Serija Srbije
Evo dobrih poteza naše reprezentacije i prednost od 44:38. Crvendakić i Anderson su bile precizne.
22:09 20.06.2023
24' – Vinteburn
Pogodila je Vinteburn za dva poena i tako donela prednost Britankama od 36:38. Potom je bila precizna i Savana Vilkinson.
22:04 20.06.2023
22' – Neizvesno je
Počelo je drugo poluvreme, a na semaforu ništa novo, i dalje je vrlo neizvesno - 32:33
21:46 20.06.2023
Poluvreme
Posle 20 minuta igre rezultat je 29:28. Vodi Srbija u jako teškom prvom poluvremenu.
21:44 20.06.2023
20' – 26:28
Ne možemo da kažemo da smo gledali neku lepu košarku u prvom poluvremenu, ali možemo da istaknemo da Srbija ima dobar rezultat u odnosu na prikazano do sada u prvom poluvremenu.
21:37 20.06.2023
17' – Sjajna Čađo!
Još jedna trojka Saše Čađo, u ovim momentima drži našu ekipu - 24:23
21:36 20.06.2023
16' – Teški promašaji
Mora se reći da je u nekoliko navrata naša reprezentacija napravila teške promašaje, ali to se za sada rezultatski ne vidi. Što je dobro - 21:23
21:32 20.06.2023
15' – Britanke vode
Srbija ne uspeva da se odmakne rezultatski, a Britanke igraju borbeno i ponovo vode - 18:19. Čađo je ubacila trojku - 21:19. Vraća Herbert trojkom - 21:22
21:28 20.06.2023
14' – Loš šut Andersonove
Digla se Ivon na šut, ali zaista to nije izgledalo dobro, nije pogodila ni obruč - 18:15. Potom ni Tina Krajišnik nije uspela da pogodi obruč.
21:25 20.06.2023
12' – Loša odbrana
Probala je naša reprezentacija sa presingom preko celog terena, ali je pukla odbrana - 18:15
21:23 20.06.2023
11' – Mogu li Lavice efikasnije?
Dobar je ovo momenat da ekipa koju vodi Marina Maljković krene sa boljom igrom, da počne da igra efikasnije i da ulaze šutevi. Kao što je sada Nogić pogodila trojku, to se traži - 16:10
21:20 20.06.2023