Srbija i Mađarska - Sputnik Srbija

Srpkinje ispustile direktan plasman u četvrtfinale!

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije poražena je u trećoj utakmici prve faze Evropskog prvenstva u Sloveniji od nacionalnog tima Mađarske rezultatom 81:75 i moraće da nastupi u osmini finala.
Srbija je imala priliku da pobedom ode direktno u četvrtfinale, čak i u slučaju da izgubi razlikom manjom od pet poena, uz čekanje rezultata duela Turske i Slovačke, ali nije uspela u tome.
Veliki problem je za Srbiju bio izostanak kapitenke Tine Krajišnik, uspela je ekipa selektorke Marine Maljković da bude konkurentna u prvom poluvremenu, imala je i prednost, ali je potom gotovo pola treće četvrtine bila bez poena.
U tim momentima su Mađarice stekle prednost, Srbija je jurila zaostatak do kraja, u finišu je čak imala i zaostatak od četiri poena koji joj je odgovarao, ali su rivalke uspele da se vrate u ritam i da zabeleže pobedu koja ih vodi direktno u četvrtfinale.
Najefikasnija u ekipi Srbije bila je Ivon Anderson sa 18 poena, Saša Čađo i Jovana Nogić su bile odlične sa po 12 poena, a na drugoj strani nezaustavljiva je bila Virag Kiš sa 21 poenom i 11 skokova.
U borbi za četvrtfinale Srbija će morati da igra protiv Velike Britanije gde će imati veoma težak posao.
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik.
17:00 18.06.2023
40’ – Kraj! Poraz Srbije...
Konačan rezultat 81:75 za Mađarsku i Srbija će morati u osminu finala.
16:58 18.06.2023
40’ – Veliki promašaj...
Čađo je želela da pogodi trojku, ali je promašila ceo koš.
Mađarska vodi 81:75.
16:55 18.06.2023
40’ – Neverovatno!
Ponovo loše građenje koša i Kiš iz ofanzivnog skoja pogađa za 81:75.
16:53 18.06.2023
40’ – Crvendakić!
Koš za umanjenje na 79:75!
16:50 18.06.2023
39’ – Užasno...
Koš uz faul za Mađarice...
Srbija gubi 79:73.
16:49 18.06.2023
39’ – Nogić!
Smanjuje na 77:73!
16:48 18.06.2023
39’ – Neverovatno!
Tehnička za Katanićevu!
16:47 18.06.2023
39’ – Čađo!
Trojka za umanjenje na 74:71!
38’ – Odlično!
Crvendakić smanjuje na 74:68!
Napomenimo, Srbiji i poraz do četiri poena razlike odgovara u borbi za prvo mesto.
16:44 18.06.2023
38’ – Kraj i za Ivon!
Peti prekršaj...
16:42 18.06.2023
37’ – I opet...
Novi faul u napadu...
16:39 18.06.2023
36’ – Užasno...
Stankovićeva pravi peti faul i to u napadu...
16:38 18.06.2023
36’ – I konačno!
Odlična odbrana Srbije, izgubljena lopta Mađarske.
Srbija gubi 72:66.
16:34 18.06.2023
35’ – Bravo!
Katanić smanjuje na 70:66!
16:29 18.06.2023
32’ – Serija!
Saša Čađo pogađa trojku, Anderson smanjuje na 66:60.
16:23 18.06.2023
30’ – Srbija u problemu!
Posle tri četvrtine gubi 66:55.
16:17 18.06.2023
29’ – Opet trojka...
Horvat vodi Mađarsku na 60:50.
16:16 18.06.2023
28’ – I dalje nema odbrane...
Mađarska vodi 57:50.
16:14 18.06.2023
27’ – Neverovatno...
Stankovićeva je promašila zicer na samom obruču.
16:12 18.06.2023