Dragan Stojković Piksi - Sputnik Srbija

Joveljić spasao Srbiju neprijatnog iznenađenja u Beču!

Fudbalska reprezentacija Srbije teškom mukom je uspela da savlada Jordan u prijateljskoj utakmici odigranoj u Beču rezultatom 3:2.
Srbija je odigrala veoma loš meč, u izmenjenom sastavu, ali to ne može da bude opravdanje za partiju sa malo želje i htenja, kakav god bio karakter utakmice i ko god bio na drugoj strani kao protivnik.
Tek po ulasku na teren pojedinih standardnih reprezentativaca, uključujući i kapitena Dušana Tadića, srpski tim je počeo da igra fudbal, što daje ozbiljno upozorenje selektoru na kakve snage može da računa u narednom periodu.
Srbija je do 83. minuta gubila sa 2:1, ali je do kraja utakmice sjajni Dejan Joveljić postigao dva gola za preokret, a između njih dogodio se i iznenađujući prekid utakmice od pet minuta, zbog upada srpskih navijača na teren.
Pobeda je upisana, ali će selektor Dragan Stojković imati mnogo posla pred utakmicu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo protiv Bugarske koja je na programu 20. juna na gostujućem terenu.
Rival je sa mnogo više želje ušao u utakmicu, bilo je to evidentno od samog početka meča i nizao je šanse – srećom po srpski tim, kvalitet igrača Jordana nije bio dovoljan da bi Rajković bio savladan.
Dok je Jordan držao loptu, Srbija je uspela da povede i to u sedmom minutu preko Strahinje Erakovića, koji je upisao prvi pogodak u nacionalnom dresu, posle kornera i odbijene lopte, ostavši potpuno sam pred stativom i golom protivnika.
Nije Srbiju probudio gol, Jordan je nastavio sa atacima, mnogo posla je imala krhka odbrana srpskog tima, a samim tim i Rajković koji je žestoko morao da zagreje rukavice.
Osim jednog gola ništa nije bilo dobro u igri Srbije pa je selektor Stojković morao na poluvremenu da napravi izmene, na teren je poslao kapitena Tadića, Mladenovića i Joveljića.
Ipak, ni to nije probudilo Srbiju i kažnjena je u 53. minutu kada je gol za Jordan postigao El Mardi, a 14 minuta kasnije Jordan je preokrenuo golom Al Tamarija.
U poslednjih deset minuta Srbija je ušla sa totalnom ofanzivom i ona se isplatila, u 83. minutu je Joveljić izjednačio na 2:2 i potom je usledio petominutni prekid utakmice jer su navijači Srbije upali na teren.
Meč je nastavljen posle pauze, a Joveljić je u 90. minutu uspeo ponovo glavom da postigne gol, režira preokret i obezbedi pobedu Srbiji u veoma dramatičnoj prijateljskoj utakmici pred nastavak kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, protiv Bugarske 20. juna na gostujućem terenu.
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik.
22:32 16.06.2023
90+5’ – Kraj! Pobeda Srbije!
Teškom mukom, ali na kraju samo zahvaljujući prisebnosti Dejana Joveljića i asistencijama Mladenovića i Milinković-Savića.
Pobeda Srbije od 3:2.
22:23 16.06.2023
89’ – Joveljić za preokret Srbije!
Gol za 3:2 posle centaršuta Mladenovića!
22:20 16.06.2023
85’ – Nastavljen je duel
Igra se dalje...
22:18 16.06.2023
85’ – Navijači Srbije su izazvali prekid!
Posle gola Srbije su upali na teren i sudija je zbog toga prekinuo meč!
22:16 16.06.2023
85’ – Igrači će se vratiti
Kako je naveo zvanični spiker, za pet minuta.
I dalje nije jasno šta je uzrok prekida.
Čini se da je sudija doneo takvu odluku jer je nešto ubačeno na teren.
22:15 16.06.2023
85’ – Igrači izlaze sa terena!
Utakmica je prekinuta, još nije poznato zašto!
22:13 16.06.2023
83’ – Joveljić! Gol za Srbiju!
Sjajan trzaj glavom za izjednačenje na 2:2 posle dodavanja takođe glavom Milinković-Savića!
22:10 16.06.2023
80’ – Ofsajd!
Velika šansa za Joveljića, ali ofsajd...
22:04 16.06.2023
74’ – Nova promena
Živković menja Lazovića.
21:57 16.06.2023
67’ – Novi šok, Srbija gubi od Jordana!
Statični igrači Srbije, ubačena je lopta u kazneni prostor, a tu je El Tamari bio najbliži i plasirao je loptu pored nemoćnog Rajkovića.
Srbija gubi 2:1!
21:56 16.06.2023
66’ – Nema penala!
Joveljić je pao u kaznenom prostoru, ali sudija nije signalizirao ništa.
21:52 16.06.2023
63’ – Ulaze Sergej i Ilić.
Menjaju Račića i Đuričića.
21:51 16.06.2023
61’ – Dobar napad, ali...
Tadić je proigrao Joveljića, lopta je stigla do Mladenovića, ali je on slabo šutirao desnom nogom koja mu nije jača strana.
21:47 16.06.2023
57’ – Kakva šansa!
El Najmat je ponovo u prilici, ali je srećom po Rajkovića šutirao je preko gola!
21:43 16.06.2023
53’ – Šok za Srbiju, Jordan izjednačio!
Između trojice fudbalera Srbije El Mardi je glavom posle centaršuta sa desnog boka poslao loptu u mrežu Rajkovića!
Jordan je izjednačio na 1:1!
21:41 16.06.2023
52’ – Solidan napad
Mladenović je centrirao sa levog boka posle dobre akcije, ali bez rezultata.
21:39 16.06.2023
49’ – Novi posao za Rajkovića
El Tamari je ponovo oprobao udarac.
21:34 16.06.2023
45’ – Izmene!
Zaigraće Tadić, Joveljić i Mladenović, van igre su Samardžić, Kostić i Jovanović.
21:19 16.06.2023
45’ – Poluvreme
Srbija vodi 1:0, ali nije ostavila dobar utisak...
Odnos u posedu lopte je 50:50, ali rival ima dvostruko više udaraca, osam ukupno i dva u okvir gola, a čak tri šuta su blokirali reprezentativci Srbije.
21:18 16.06.2023
45’ – Još jedan žuti karton