Tina Krajišnik - Sputnik Srbija

Lagano, lepo i efikasno – dominantna Srbija preko Slovačke do 2/2

Košarkašice Srbije ostvarile su i drugu pobedu na Evropskom prvenstvu koje se odigrava u Sloveniji. Igračice Marine Maljković nadigrale su ovoga puta Slovačku sa 90:52. Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Najefikasnija u redovima Srbije bila je Ivana Raca sa 16 poena, Saša Čađo je dodala 11, a Krajišnik 10 uz sedam skokova. Kod Slovakinja je Palenikova ubacila 10 poena.
Od samog starta duela Srbija je pokazala da je jača ekipa, Raca je bila raspoložena poenterski, ali su skoro sve igračice koje su dobijale šansu uspevale da se upišu u listu strelaca.
Slovačka je pokušavala da dođe do poena iz kontri, kao i kroz šut za tri poena, ali je već posle prve četvrtine bilo 30:12.
Možda možemo da kažemo da je u tom momentu duel i rešen kada je pitanje pobednika u pitanju. Ostatak duela igrao se za publiku i rezultat.
Na terenu je suštinski bila samo jedna ekipa, šampionke Evrope su pokazale dominaciju i upisale novu pobedu u Ljubljani.
Posle premijerne pobede protiv Turske, Marinine lavice večeras su došle nadomak prvog mesta D grupe Evrobasketa i direktnog plasmana u četvrtfinale.
Ni na ovoj utakmici nije igrala Aleksandra Crvendakić.
Srbija će u grupi odigrati još jednu utakmicu, protiv Mađarske.
22:28 16.06.2023
KRAJ
Pobeda Srbije!
22:23 16.06.2023
38’ – Srbija pred pobedom
Srbija će upisati pobedu protiv Slovačke, samo još da vidimo kojim rezultatom - 83:50
22:18 16.06.2023
36’ – Reakcija Srbije
Srbija je brzo odreagovala i dodatno povisila rezultat - 78:46
22:13 16.06.2023
34’ – Nogić!
Sve bolje igra Jovana Nogić, može da bude zadovoljna Marina Maljković - 71:43
22:11 16.06.2023
33’ – Nešto bolja igra Slovakinja
Uspevaju protivnice da dođu do koša nekako, pa je sada 68:40. Odavno je utakmica rešena rezultatski, Srbija će do skora 2/2 na startu Evrobasketa.
22:06 16.06.2023
30’ – Dominacija!
Posle tri odigrane četvrtine Srbija vodi sa čak 65:35! Treću deonicu Srbija je dobila sa 18:4.
21:59 16.06.2023
27’ – Slovačka ne može do koša
Srbija dominira, napravila je naša reprezentacija seriju od 10:2 u ovoj deonici i ubedljivo vodi sa 57:33
21:54 16.06.2023
25’ – Mali broj poena u nastavku
Raca i Topuzović su pogodili sa penala - 51:33
21:52 16.06.2023
24’ – Anderson maši
Andersonova je promašila za tri poena, Krajišnik maši zicer, ali naše devojke su i dalje u prednosti - 51:33
21:44 16.06.2023
21’ – Počelo je drugo poluvreme
Startovalo je drugo poluvreme, Srbija ima veliku prednost i sada samo treba da odradi posao do kraja duela.
21:29 16.06.2023
Poluvreme
Srbija vodi sa 47:31 posle 20 minuta igre. Sjajna partija za sada!
21:27 16.06.2023
19’ – Dobra odbrana
Za sada reprezentacija Srbije igra dobro u odbrani, a Čađo je sada dodala i trojku - 45:28
21:21 16.06.2023
17’ – Slovakinje neprecizne
Srbija igra dominantno, ali mora se reći da i Slovačka mnogo maši - 37:22.
21:15 16.06.2023
14’ – Velika razlika
Srbija igra vrlo zrelu košarku, Maljkovićeva kontroliše ritam, pa je tako Srbija u prednosti od laganih 14 razlike - 36:22
21:12 16.06.2023
13’ – Janković!
Maša Janković se našla sama na liniji za slobodna bacanja i nije se libila da proba i pogodi - 32:17
21:05 16.06.2023
10’ – Kraj prve četvrtine
Fenomenalno je odigrala naša ekipa i vodi sa 30:12 posle prvih 10 minuta igre.
21:04 16.06.2023
10’ – Sjajna Nevena!
Nevena Jovanović postigla je još jednu trojku - 28:12
21:01 16.06.2023
8’ – Nogić!
Sjajna trojka Jovane Nogić, različite igračice postižu poene i sada su naše reprezentativke otišle na 10 poena razlike - 21:11
20:55 16.06.2023
5’ – Serija promašaja
Srbija je ušla u seriju promašaja, ali je prednost i dalje solidna za ovakvu vrstu utakmice - 12:5
20:50 16.06.2023
3’ – Slovačka bez odbrane
Srbija daje poene u svakom napadu, Slovakinje ne uspevaju da se odbrane, tako da već ekipa koju vodi Marina Maljković ima sigurnu prednost - 10:3.