Luka Jović - Sputnik Srbija

Joviću poništen gol – Čekićari šokirali Fiorentinu u 90. minutu za trofej u Evropi

Fudbaleri Vest Hema osvojili su Ligu konferencije pobedom nad Fiorentinom od 2:1 (0:0) u finalu odigranom u Pragu. Utakmicu ste mogli da pratite uživo uz Sputnjik.
Odlučujući momenat dogodio se u 90. minutu kada je Džerod Boven pobegao defanzivcima Viole i pogodio za pobedu i trofej.
Luka Jović igrao je u prvoj postavi Viole, čak je i dao gol u poslednjim sekundama prvog poluvremena, ali je on poništen zbog ofsajda. Tom prilikom je dobio udarac u glavu i to je možda razlog zašto nije igrao u drugih 45 minuta utakmice.
Nikola Milenković se dobro nosio protiv Antonija, napadača Vest Hema, i deluje da nije bio direktan krivac za golove protivnika.
Prvi je Vest Hem dao u 62. minutu sa bele tačke, penal je skrivio Biragi, a iskoristio ga je Benrahma.
Ubrzo je Viola odgovorila golom Bonaventure, da bi usledio pravi šok kada je Paketa uposlio Bovena koji je sačuvao prisebnost i postigao jako važan gol.
Ovo ujedno znači da će Vest Hem igrati sledeće sezone u Ligi Evrope kao osvajač Lige konferencije.
Ovaj duel ostaće upamćen i po brojnim oštrim duelima sa obe strane, po tome što su navijači Vest Hema suštinski razbili glavu Biragiju tako što su ga pogodili sa tribina, ali i po tome što je bilo mnogo nereda pre utakmice.
Na kraju Vest Hem slavi prvi strani trofej još od 1965. godine. Čekićari su osvojili Ligu konferencije.
Utakmicu ste mogli da pratite uz Sputnjik.
23:01 07.06.2023
KRAJ
Pobeda Vest Hema - 2:1!
22:53 07.06.2023
90' – Gooooool za Vest Hem!
Kakav šok u Pragu, Vest Hem vodi sa 2:1! Pukla je odbrana Fiorentine! Boven je bio strelac. Kada je delovalo da utakmica ide u produžetke, dogodio se gol za Čekićare.
22:52 07.06.2023
88' – Pokušaj Fiorentine
Šutirao je Amrabat sa distance, ali bilo je nedovoljno dobro.
22:50 07.06.2023
87' – Čeka se kraj
Trude se i jedni i drugi da se domognu produžetaka, pa da se tamo rešava osvajač Lige konferencija.
22:42 07.06.2023
79' – Sve smo bliži produžecima
Kako prolazi koji minut sve smo bliži odlasku u produžetke. Možemo da očekujemo i da će oba tima sada da gledaju najpre da ne prime gol do isteka devedesetog minuta.
22:30 07.06.2023
66' – Fiorentina izjednačuje na 1:1!
Odlična reakcija Viole, italijanski tim je organizovao napad koji je na kraju Bonaventura pretvorio u pogodak dobrim udarcem sa oko 10 metara udaljenosti!
22:25 07.06.2023
62' – Benrahma postiže gol!
Vest Hem vodi sa 1:0 u finalu! Sjajno je izveo udarac sa bele tačke.
22:23 07.06.2023
60' – Penal za Vest Hem
Evo idealne prilike za Čekićare
22:22 07.06.2023
58' – Sudija proverava da li je bio penal
U sudaru Bovena i Biragija možda je došlo do igranja rukom. VAR proverava situaciju.
22:16 07.06.2023
53' – Mnogo oštre igre
Igra se tokom celog duela prljavo i oštro, udarci sevaju na sve strane, a tako je bilo i pre meča kada je privedeno 16 navijača. Takođe, navijači Vest Hema su u prvom poluvremenu pogodili Biragija tvrdim predmetom u glavu.
22:11 07.06.2023
47' – Nastavljen je meč
Počelo je drugo poluvreme, za sada nema većih šansi. Navijači Fiorentine verovatno i dalje misle na Jovićev gol - 0:0. Luka je zamenjen na poluvremenu, pitanje je da li je to taktička odluka, ili je donesena zbog udarca koji je Srbin pretrpeo. Umesto njega u igri je Kabral.
21:52 07.06.2023
Poluvreme
Posle svega viđenog u prvih 45 minuta rezultat je 0:0. Šteta za ovaj gol glavom Jovića koji nije priznat na kraju.
21:50 07.06.2023
45' – Poništen gol Luki Joviću
Šteta, šteta, poništen je gol Luki Joviću, izgleda da je u pitanju ofsajd. Pritom je dobio i udarac u lice. Potom VAR proverava da li je bio validan gol. Šteta, gol je poništen definitivno, a Joviću ide krv iz nosa.
21:34 07.06.2023
34' – Biragiju razbijena glava
Fudbalera Fiorentine pogodila je čaša u glavu koju su bacili protivnički navijači sa tribina i pojavila se krv na glavi ovog igrača. Biragiju su morali da zamotaju glavu kako bi nastavio meč. Skandalozan momenat, nedopustiv. Čak je sarkastično i aplaudirao navijačima Vest Hema. Rezultat je - 0:0.
21:26 07.06.2023
26' – Probao je Milenković
Posle kornera Srbin je bio najviši u skoku, ali je glavom šutirao neprecizno. Ostaje 0:0.
21:21 07.06.2023
21' – Jović u šansi
Dobio je Jović loptu u šesnaestercu, ali nije imao dovoljno prostora da se namesti na udarac.
21:18 07.06.2023
18' – Milenković i Antonio u duelu
Milenković ima mnogo posla da zaustavi napadača Čekićara Antonija. Neće mu biti lako večeras.
21:15 07.06.2023
14' – Mirno
Igra se najviše na sredini terena, Vest Hem ima nešto više pokušaja, ali za sada mreže miruju. Na semaforu - 0:0.
21:06 07.06.2023
1' – Vest Hem agresivan na startu
Engleski tim je bolje počeo, oprobao je udarac Antonio, ali odbranio je golman Fiorentine.
21:01 07.06.2023