Sabalenka poslala kući nepristojnu Ukrajinku – Čehinja prejaka za Pavljučenkovu

© AP Photo / Aurelien MorissardArina Sabalenka
Arina Sabalenka - Sputnik Srbija, 1920, 06.06.2023
Čehinja Karolina Muhova plasirala se u polufinale Rolan Garosa, pošto je u četvrtfinalu pobedila Ruskinju Anastasiju Pavljučenkovu sa 7:5, 6:2. I Arina Sabalenka je na dominantan način izborila plasman među četiri najbolje u Parizu, nakon što je u dva seta - 6:4, 6:4 pobedila Ukrajinku Erinu Svitolinu.
Ponovo je Ukrajinka pokazala nepristojnost jer je odbila da pruži ruku Beloruskinji, na šta je publika uzvratila zvižducima.
Sabalenka je bez ikakvih problema uspela da opravda ulogu favorita. U prvom setu uspela je da napravi brejk u devetom gemu, što je bilo dovoljno za osvajanje seta - 6:4.
U nastavku je viđena daleko veća borba i neizvesnost, preokreti. Tri brejka u drugom setu. Iako je Svitolina povela sa 2:0, Sabalenka je uzvratila duplo. Čak dva brejka i četiri gema u nizu.
Na kraju je rezultat bio identičan onom iz prvog seta u meču koji je trajao 98 minuta.
Kada je u pitanju dvoboj Muhove i Pavljučenkove, meč je trajao sat i 38 minuta. Muhova je 43. teniserka sveta, dok je Pavljučenkova 333. na VTA listi. Ovo je bio četvrti međusobni duel češke i ruske teniserke, a drugi trijumf Muhove. Čehinja se prvi put u karijeri plasirala u polufinale Rolan Garosa.
Muhova je u prvom setu vodila 2:0 i 3:1, ali je Pavljučenkova preokrenula rezultat i povela 4:3. Igralo se potom gem za gem, ali je Čehinja prvi set dobila sa 7:5. Češka teniserka je briljirala u drugom setu, koji je dobila sa 6:2.
Muhova će u polufinalu igrati sa Arinom Sabalenkom.
Preostala dva četvrtfinala biće odigrana sutra, a sastaće se Iga Švjontek - Koko Gof i Uns Džabir - Beatriz Hadad Maja.
Rolan Garos se igra za nagradni fond od 49,6 miliona evra.