Novak Đoković - Sputnik Srbija

Đoković našao rešenje za mađarskog Terminatora – mučenje pa onda rapsodija

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo Rolan Garosa pobedom nad Mađarom Martonom Fucovičem od 3:0. Po setovima je bilo 7:6, 6:0, 6:3. Tok meča mogli ste da pratite uživo u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
U trećem kolu Novak će igrati protiv Alehandra Davidoviča Fokine.
Mađar Fucovič je fizički veoma snažan, poput Terminatora, udara jako lopticu i nije nimalo lako igrati protiv njega, ali je Srbin zabeležio i petu pobedu u međusobnim duelima.
Prvi set trajao je neverovatnih 87 minuta, pucalo je na terenu, pa i nije moglo drugačije da se završi nego odlaskom u taj-brejk. Vetar je bio jak i nezgodan, ali Novak je uspeo da ga privede kraju.
A, onda nešto sasvim drugačije u drugom setu. Novak je digao nivo igre, Mađar je počeo da greši, izbacivao je loptu u aut, izgubio je samopouzdanje i to se jednostavno odrazilo na rezultat - 6:0.
Posle toga se već nije postavljalo pitanje pobednika.
U trećem setu smo videli dosta zanimljivih poena, čak i pomalo egzibicija, tako da je publika mogla da uživa.
Sledi Davidovič Fokina.
Drugi i treći set na meču sa Fucevičem svakako su pokazatelj Novaku kako treba da igra u nastavku turnira. Dostigao je radnu temperaturu, u to možemo da budemo sigurni.
Meč ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
23:16 31.05.2023
7:6, 6:0, 6:3 – Kraj!
Pobeda Novaka Đokovića!
23:04 31.05.2023
7:6, 6:0, 5:2 – Još gem
Sada još samo jedan gem deli Đokovića od plasmana u treće kolo i sudara sa Davidovič Fokinom.
7:6, 6:0, 4:2 – Đoković sve bliži trijumfu
Kako koji gem prolazi Nole je sve bliži pobedi, deluje da sve ide na njegovu vodenicu.
22:56 31.05.2023
7:6, 6:0, 3:2 – Preokreće Nole
Sjajni poeni, vrlo interesantni, doveli su do toga da je Novak preokrenuo, napravio brejk i ponovo diktira ritam.
22:49 31.05.2023
7:6, 6:0, 1:2 – Vodi Marton
Uspeo je Novakov protivnik da se konsoliduje i da povede u trećem setu. Za Novaka bi bilo najbolje da što pre privede ovaj duel kraju.
22:44 31.05.2023
7:6, 6:0, 1:1 – Vraća Mađar
Sada je 1:1, vratio je Fucovič brejk u ovom trećem setu posle nekoliko promašaja Đokovića.
22:40 31.05.2023
7:6, 6:0, 1:0 – Odmah brejk
Mađar se poptuno igrački raspao, Đoković drži sve pod kontrolom.
22:33 31.05.2023
7:6, 6:0 – Metla!
Kakav set, savršen set za Đokovića! Sve je išlo po planu i sada ovaj duel izgleda mnogo jednostavniji nego što se to činilo u prvih sat i po vremena.
22:25 31.05.2023
7:6, 5:0 – Kakav set
Đokovć i dalje drži Mađara na nuli i hita ka prednosti od 2:0 u setovima.
22:19 31.05.2023
7:6, 4:0 – Klizi u drugom setu
Lagano Novak klizi u ovom setu, ima sve u svojim rukama da stigne do prednosti od 2:0 u setovima. Stabilniji je u razmenama udaraca od Mađara koji sve više greši
22:14 31.05.2023
7:6, 3:0 – Novi brejk!
Digao je Novak nivo igre, stigao je do nove brejk lopte, a Mađar je izbacio lopt u aut! Novi brejk Đokovića! Bilo bi dobro da srpski teniser nastavi sa ovakvim ritmom udaraca.
22:10 31.05.2023
7:6, 2:0 – Razigrao se Novak
Igra Đoković sve sigurnije, malo se i rastrčao po terenu i sada sve izgleda dobro i bolje nego na startu.
22:06 31.05.2023
7:6, 1:0 – Počeo je drugi set brejkom Đokovića
Videćemo kako će izgledati ovaj duel u nastavku. Novak je stigao do brejk lopti, i iskoristio prvu!
21:50 31.05.2023
Taj brejk
1:0 - Sjajan bekhend, Nole vodi.
2:0 - Još jedan dobar poen, Đoković drži prednost.
3:0 - Još jedan mini-brejk, ide Nole ka osvajanju prvog seta.
3:1 - Neverovatno šta je pogodio Mađar bekhendom.
4:1 - Dobra igra ne mreži Đokovića
4:2 - Strašan poen, razmene do iznemoglosti, a Mađar ga dobija na kraju.
5:2 - Sjajan lob i defanziva, Novak ponovo vodi sa dva brejka prednosti.
6:2 - Sjajan Novak na mreži!
7:2 - Set za Đokovića! Prvi set trajao je čak 87 minuta.
21:49 31.05.2023
6:6 – Taj brejk
Ide se u taj brejk posle čak 77 minuta igre u prvom setu, kakva drama na Filip Šatrijeu.
21:39 31.05.2023
6:5 – Poveo je Nole
Važan gem osvojio je Novak, odigrao je dovoljno dobro da povede i osigura taj-brejk. Gestikulirao je potom ka svom boksu.
21:34 31.05.2023
5:5 – Izjednačenje
Fucovič igra dobro drop šotove i stigao je do izjednačenja. Komplikuje se situacija. Mađar baš jako udara lopticu.
21:30 31.05.2023
5:4 – Fucovič pravi brejk
Napravio je Mađar brejk, Novak je napravio duplu servis grešku. Šteta, šteta... Propustio je Novak šansu da privede prvi set kraju.
21:25 31.05.2023
5:3 – Brz gem
Brzo je Mađar došao do gema, Nole servira za set.
21:20 31.05.2023
5:2 – Odbranio se Novak!
Veliku šansu imao je Mađar da dođe do brejka, ali Nole je uspeo da se odbrani, spasio je svih šest brejk lopti do sada na meču i bliži se osvajanju prvog seta.