Aleksandar Pešić - Sputnik Srbija

Zvezda slavi Pešića – dva gola Nišlije za istorijsku treću „duplu krunu“

Crvena zvezda pobedila je posle preokreta Čukarički u finalu Kupa Srbije rezultatom 2:1 (0:1). Dvostruki strelac i apsolutni heroj trijumfa crveno-belih bio je Aleksandar Pešić, koji je „poništio“ remek-delo Marka Docića iz 21. minuta i obezbedio Zvezdi istorijsku treću „duplu krunu“ u nizu.
Nikada ni jedan klub u istoriji jugoslovenskog i srpskog fudbala nije uspeo da veže tri šampionske titule i tri kupa, sve do 25. maja 2023. godine, kada je to pošlo za nogom Zvezdi.
Crvena zvezda bila je apsolutni favorit. Kontrolisali su igru izabranici Miloša Milojevića, ali ni posed lopte od 70 odsto i nekoliko izglednih prilika nisu uticali da nađu način da matiraju golmana gostiju Belića u prvom poluvremenu.
S druge strane, Čukarički koji je meč počeo s petoricom fudbalera u poslednjoj liniji pretio je iz kontre i upravo je posle jedne od njih uspeo da šokira domaćina. U centru pažnje našao se kapiten Brđana Marko Docić, koji je fantastičnim udarcem, direktno iz kornera uspeo da matira Milana Borjana, koji je loše procenio let lopte i ona je završila u maloj mreži na drugoj stativi.
Zvezda je pokušala da dođe do izjednačenja, ali nije uspela i bio je to prvi put u domaćim takmičenjima da je posle uvodnih 45 minuta imala zaostatak.
Nastavak susreta doneo je totalnu ofanzivu čete Miloša Milojevića, koji će napustiti klub, jer je Zvezda dogovorila saranju sa Barakom Baharom trenerom Makabi Haife. Na izjednačujući pogodak čekalo se do 61. minuta, kada je Aleksandar Pešić u svom jubilarnom 100. meču za crveno-bele glavom savladao Belića.
Od tog trenutka Zvezda je počela još jače da preti ekipi s Banovog brda. Milojević je izveo iz igre Kataija u 71. minutu, uveo je Marka Rakonjca koji je na pozajmici iz moskovske Lokomotive. Već prilikom prvog kontakta s loptom bivši napadač Čukaričkog mogao je da donese potpuni preokret, ali je njegov šut izblokiran.
Umesto njega to je učinio raspoloženi Nišlija Aleksandar Pešić, koji je u 76. minutu hladnokrvnog po drugi put matirao Belića. Ovoga puta levom nogom u bliži ugao na dodavanje Mirka Ivanića. Čukarički je odgovorio preko Docića, koji je iz centaršuta s desne strane uzdrmao stativu, posle čega su do kraja susreta mreže mirovale i Zvezda je stigla do još jedne „duple krune“, treće u nizu.
Marko Docić - Sputnik Srbija, 1920, 25.05.2023
Docićevo remek-delo iz kornera – pogodio kao nekad Rambo i Piksi /video/
22:59 25.05.2023
94' – KRAJ! Zvezda je osvojila Kup Srbije
Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Čukarički rezultatom 2:1 (0:1) i osvojili su Kup Srbije, ujedno i treću „duplu krunu“ u nizu.
22:57 25.05.2023
90' – Još četiri minuta
Igraće se još četiri minuta. Toliko Čukarički ima nade da izbegne poraz.
22:56 25.05.2023
90' – Ofsajd Ovusua
Docić je uposlio Ovusua koji je „tukao“ iz neposredne blizine, ali je njegov šut izblokiran. Ubrzo je linijski sudija podigao zastavicu, signalizirajući ofsajda.
22:53 25.05.2023
87' – „Makazice“ Badamosija
Spektakularan pokušaj napadača Čukaričkog iz srce šesnaesterca koji je pokušao „makazicama“ da matira Borjana, ali je lopta otišla preko gola.
22:46 25.05.2023
81' –Čukarički pogađa stativu
Niko nije dodirnuo loptu posle centaršuta Marka Docića, a lopta je na kraju završila na desnoj stativi Borjanovog gola.
22:41 25.05.2023
76' – GOOOL! Pešić za preokret Zvezde – 2:1!
Aleksandar Pešić pogodio je bliži ugao Belićevog gola levom nogom iz izgledne pozicije. Ivanić je uposlio Nišliju koji je rutinski, kroz noge golmana Čukaričkog poslao loptu u mrežu.
22:37 25.05.2023
72' – Katai izašao, Rakonjac zapretio
Marko Rakonjac zamenio je Aleksandra Kataija. Odmah je Rakonjac, inače nekadašnji fudbaler Čukaričkog, koji je na pozajmici iz Lokomotive Moskva, mogao do gola, ali mu je Belić odbranio udarac.
22:26 25.05.2023
61' – GOOOL! Zvezda izjednačila – 1:1!
Aleksandar Pešić pogodio je mrežu Belića posle savršenog centaršuta rezerviste Kangve. Belić je slabo pratio loptu koja je stigla s leve strane, a Nišlija je rutinski poslao glavom u mrežu.
22:23 25.05.2023
58' – Dvostruka izmena Zvezde
Vigo i Kanga su napustili teren, u igri su Lazar Nikolić i Kings Kangva.
22:22 25.05.2023
57' – Kakva šansa za Zvezdu
Vrhunsku priliku imala je Crvena zvezda preko Mirka Ivanića, koji je šutirao iskosa s leve strane, a lopta je prozujala tik iznad prečke.
22:19 25.05.2023
54' – Zvezda traži penal
Centrirao je Azarov s leve strane, pokušao je da nađe Pešića koji je pao. Tražili su iz Zvezde penal, ali je glavni sudija Mitić dosudio faul nad Drezgićem kog je vukao upravo Pešić.
22:16 25.05.2023
51' – Zvezda pritiska
Od početka drugog poluvremena lopta je konstantno na polovini Čukaričkog, s tim što Zvezda ne uspeva da materijalizuje terensku inicijativu.
22:14 25.05.2023
49' – „Projektil“ Kataija
Pokušao je najbolji fudbaler Zvezde udarcem sa 18 metara, a lopta je prozujala pored Belićevog gola.
22:10 25.05.2023
46' – Počelo je drugo poluvreme
Nastavljeno je finale Kupa Srbije u kojem Čukarički vodi golom kapitena Marka Docića.
21:52 25.05.2023
45+3' – POLUVREME: Zvezda – Čukarički 0:1
Brđani imaju minimalnu prednost posle prvih 45 minuta.
21:50 25.05.2023
45’ – Zvezda pritiska
Nekoliko prilika imao je domaćin u finišu prvog poluvremena, ali su gosti uspeli da se odbrane. Kanga i Pešić imali su priliku da poravnaju rezultat.
21:45 25.05.2023
41' – Čukarički se odbranio, Ivanović sprečio izjednačenje
Velika gužva stvorila se u kaznenom prostoru gostiju, a Đorđe Ivanović bio je najprisebniji jer je loptu izbio s gol linije.
21:42 25.05.2023
38' – Kanga zamalo izjednačio
Bukari je proigrao Kangu čiji je udarac izblokiran, a lopta je završila pored desne stative gola Čukaričkog i Zvezda je dobila korner.
21:41 25.05.2023
37' – Kanga neprecizan
Poznat je Gabonac po razornom, ali ne i tako preciznom udarcu. Ovoga puta je „tukao“ sa nekih 16 metara i poslao je loptu visoko preko Belićevog gola.
21:36 25.05.2023
32' – Dragović spasio gol
Ponovo je prekid, odnosno korner mogao da bude koban po Crvenu zvezdu. Borjan je ponovo bio savladan, ali je Tošićev udarac glavom zaustavio Dragović i to na gol liniji.