Radnički iznenadio Zvezdu u Kragujevcu – Ivanićeva bomba razbudila i protivnika

© Foto : FK Crvena zvezdaMirko Ivanić, FK Crvena zvezda
Mirko Ivanić, FK Crvena zvezda - Sputnik Srbija, 1920, 20.05.2023
Utakmica Crvene zvezde i Radničkog iz Kragujevca u okviru 36. kola Superlige, kao da nije ni počela do 83. minuta kada je Aleksandar Katai dao prvi gol na meču. Samo tri minuta kasnije pogodio je i Luka Zorić, a susret je ujedno i završen rezultatom 1:1
Susret na Čika Dači igrao se praktično bez rezultatskog značaja jer je Zvezda odavno osigurala titulu, dok domaćin ne može do nekog od kontinentalnog takmičenja.
Tako su se igrači oba tima i ponašali tokom duela, nije bilo nekih velikih šansi, a jednu od većih u prvom poluvremenu propustio je Rakonjac u 39. minutu utakmice, ali je golman Leković odbranio.
Posle prvih 45 minuta igre nije bilo još nekih konkretnih šansi vrednih pomena, a na pauzu se otišlo sa nulom.
Prvu zapaženiju priliku imao je Katai u 57. minutu kada je glavom uputio udarac, ali Leković je izbacio loptu u korner. Delovalo je da su se fudbaleri Zvezde malo opustili što je Radnički pokušao da iskoristi, ali bezuspešno.
Imali su Vidović i Zorić dve dobre šanse, međutim rezultat je ostao nepromenjen. Kao što to često ume da biva zatišje je donelo pravu buru. Od 80. minuta utakmica monotonog raspoloženja pretvorila se u atraktivan duel.
U 83. minutu Mirko Ivanić postigao je gol za prednost Zvezde, a onda nisu prošla ni puna tri minuta Zorić je zatresao mrežu za izjednačenje i konačnih 1:1.
*Pogledajte novo izdanje emisije Miljanov korner
Mladić ogrnut ruskom zastavom dok u rukama drži srpsku zastavu - Sputnik Srbija, 1920, 20.05.2023
Skandal na Svetskom prvenstvu – mađarski navijač nateran da skine majicu sa natpisom „Rusija“