Vojvodina ostala na „nuli“ – jedan gol odveo Čukarički u finale Kupa Srbije

© Sputnik / Lola Đorđević Pehar Kupa Srbije
Pehar Kupa Srbije  - Sputnik Srbija, 1920, 18.05.2023
Fudbaleri Čukaričkog plasirali su se u finale Kupa Srbije pošto su sa 1:0 u Novom Sadu savladali Vojvodinu u ponovljenoj utakmici.
Podsetimo, prethodni duel ovih timova započet u sredu prekinut je zbog velikog pljuska u Novom Sadu.
Fudbalska lopta - Sputnik Srbija, 1920, 17.05.2023
Novi Sad: Utakmica prekinuta zbog potopa /video/
Odigrana su 32 minuta te utakmice, Čukarički je vodio sa 2:0, ali je ona poništena i u četvrtak je startovala nova.
Posle poluvremena bez golova gosti su uradili pravi potez ubacivanjem Luke Adžića kao rezervnog fudbalera koji je svega nekoliko minuta po ulasku na teren postigao lep gol glavom.
Vredi istaći da je Vojvodina dobar deo drugog poluvremena odigrala sa igračem manje jer je dva žuta kartona dobio kapiten Uroš Vitas.
Čukarički će u finalu, 25. maja igrati protiv Crvene zvezde koja je prethodno ubedljivo savladala ekipu TSC u Bačkoj Topoli.